IvLoveBooks 
recenzowane.pl
31 lat, kobieta, Bydgoszcz, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 5 dni temu
Teraz czytam
  • Horyzont umysłu
    Horyzont umysłu
    Autor:
    Znany prawnik i jego żona trafiają do szpitala po poważnym wypadku samochodowym. Następnego dnia kobieta zaczyna się dziwnie zachowywać – jest przekonana, że kogoś potrąciła. Z kolei świadkowie zdarze...
    czytelników: 393 | opinie: 34 | ocena: 7,64 (98 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-03-13 22:25:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Dziś w kilku słowach opowiem Wam o książce, do której podchodziłam z ogromnym dystansem. Z jednej strony pojawiła się ciekawość jaką wzbudzało we mnie nazwisko autora, a z drugiej zupełnie obca mi tematyka. Stwierdziłam jednak, że skoro francuski autorytet literacki pisze książkę, w której jedną z głównych ról przekazuje Polce, a ponadto skupia się na Chopinie, to pozycja ta zasługuje na to,... Dziś w kilku słowach opowiem Wam o książce, do której podchodziłam z ogromnym dystansem. Z jednej strony pojawiła się ciekawość jaką wzbudzało we mnie nazwisko autora, a z drugiej zupełnie obca mi tematyka. Stwierdziłam jednak, że skoro francuski autorytet literacki pisze książkę, w której jedną z głównych ról przekazuje Polce, a ponadto skupia się na Chopinie, to pozycja ta zasługuje na to, żeby dać jej szanse.
"To muzyka narzuca swą rzeczywistość umysłowi. Pozostaje czysta. Nie wyraża uczuć, lecz je pobudza..."

Éric Emmanuel Schmitt w niezywkle lekki i dostępny nawet dla laika sposób przedstawia, czym jest muzyka, sztuka i prawdziwa pasja. Eric opowiada, że gdy tylko pierwszy raz usłyszał kilka dźwięków chopinowskich kompozycji wypływających spod palców swojej ciotki grającej na fortepianie wiedział, że musi zgłębić tajniki gry na tym instrumencie. Trafia więc pod skrzydła polki, Madame Pylinskiej, która jest kobietą nietuzinkową, wyjątkową i oryginalną. Określenia te pasują jednak nie tylko do stylu jej bycia, charakteru i usposobienia. To przede wszystkim cechy jakimi można określić jej metody nauczania. Przez wiele lekcji bohater nawet nie usiadł przy fortepianie. Madame Pylinska rozpoczęła jego muzyczną edukację od skupienia się na takich detalach jak budowanie lekkości, wrażliwości, wyciszeniu, skupieniu i harmonii. ..
Pełna opinia na www.recenzowane.pl

pokaż więcej

 
2019-01-05 14:57:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

O powieściach kryminalnych można byłoby pisać dużo i długo, ale tylko o niektórych naprawdę warto. Oczywistym jest, że trafienie na perełki nie należy do zadań łatwych, ale poszukiwania często bywają bardzo owocne.
Jakiś czas temu w moje ręce trafiła książka wydana nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka "Echa i śmierć" autorstwa Nory Roberts piszącej pod pseudonimem J.B. Robb. Znacie? Zapewne...
O powieściach kryminalnych można byłoby pisać dużo i długo, ale tylko o niektórych naprawdę warto. Oczywistym jest, że trafienie na perełki nie należy do zadań łatwych, ale poszukiwania często bywają bardzo owocne.
Jakiś czas temu w moje ręce trafiła książka wydana nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka "Echa i śmierć" autorstwa Nory Roberts piszącej pod pseudonimem J.B. Robb. Znacie? Zapewne samo nazwisko nie jest dla Was obce bo mowa tu o autorce, która zdobyła nie małą sławę pisząc ponad dwieście powieści sprzedających się w ogromnych nakładach na całym świecie. I nie ukrywam, że to sława autorki zachęciła mnie do sięgnięcia po "Echa i śmierć". Czy było warto? Zdecydowanie!

Fabuła książki oparta jest na wątku kryminalnym, który ma zostać rozwikłany przez agentkę nowojorskiej policji Eve Dallas. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że pewnej nocy policjantka wraz ze swoim mężem Roarkiem znalazła się w samym centrum tragicznych wydarzeń. Naga i zakrwawiona kobieta wpada pod ich samochód. Eve zawozi ją do szpitala i zaczyna prowadzić śledztwo... szybko okazuje się kim jest młoda kobieta i że jej męża również spotkał tragiczny los.
Morderca szuka kolejnych ofiar, a wymiar sprawiedliwości chwilami błądzi po omacku. Przesłuchiwanie kolejnych świadków okazuje się zajęciem niezwykle czasochłonnym, ale jednocześnie pozwala krok po kroku składać w całość kryminalną zagadkę. Stopniowe odtwarzanie przebiegu wydarzeń z wieczoru, w którym doszło do morderstwa ma nie tylko doprowadzić do odkrycia sprawcy, ale nade wszystko powstrzymania go przed popełnieniem kolejnej zbrodni...

pokaż więcej

 
2019-01-05 14:50:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Życie bywa niezwykle przewrotne, ulotne i zmienne. Z minuty na minutę zmienia się o 180 stopni i zmusza człowieka do dostosowywania się do nowych okoliczności, nowych warunków, nowej rzeczywistości. Wielokrotnie niesprawiedliwe, trudne i bolesne historie stają się bazą dla książek, których fabuła porusza czytelnika i zmusza go do głębokich refleksji. Thriller „Tyle miłości” autorstwa Rebecci... Życie bywa niezwykle przewrotne, ulotne i zmienne. Z minuty na minutę zmienia się o 180 stopni i zmusza człowieka do dostosowywania się do nowych okoliczności, nowych warunków, nowej rzeczywistości. Wielokrotnie niesprawiedliwe, trudne i bolesne historie stają się bazą dla książek, których fabuła porusza czytelnika i zmusza go do głębokich refleksji. Thriller „Tyle miłości” autorstwa Rebecci Rosenblum to niezwykle emocjonalny thriller o życiu, śmierci, strachu, ludzkich potrzebach oraz fizycznych i psychicznych problemach pojawiających się po traumatycznych przeżyciach. Książka powinna w moim odczuciu trafić w ręce przede wszystkim osób, które są w związkach, tak aby mogły nauczyć się doceniać i szanować to, co mają na co dzień, ale jednocześnie spojrzeć na swoje życie z dystansu i ocenić, czy nie przeoczyły momentu, w którym coś zaczęło wpływać destrukcyjnie na nich samych i ich związki.

Czytając opis z tyłu książki i zagłębiając się w pierwsze jej strony można odnieść wrażenie, że będzie chodzić tu tylko o emocje, nerwy i ból związany ze stratą. Stratą, z którą muszą zmierzyć się bliscy Catheriny Reindeer porwanej sprzed budynku restauracji. Catherina to młoda, niespełna trzydziestoletnia dziewczyna, studentka, mężatka, szczęśliwa kobieta, która pewnego dnia znalazła się w złym miejscu i w złym czasie. Jej los zostanie nam w książce wyjaśniony. Dowiemy się kim był porywacz i co zrobił Catherinie. Temat ten jednak jest tylko bazą, punktem "wejścia" i "wyjścia" dla innych rozważań. Więcej na blogu recenzowane.pl

pokaż więcej

 
2018-12-28 20:33:32
Ma nowego znajomego: BellaB
 
Moja biblioteczka
54 25 246
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (8)

zgłoś błąd zgłoś błąd