Cudowny Świat Bajek

My Tiny Treasure
83-213-4128-4
baśnie
BethLuisNion

Przepięknie ilustrowany przez Cathie Shuttleworth kieszonkowy zbiór baśni. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza z nich pt. "Posłuchajcie o czym mówią misie" zawiera kilkanaście historyjek opowiedzianych przez misie z różnych czasów i z różnych domów. Druga część pt. W krainie czarów" zawiera adaptacje znanych baśni Andersena, Grimmów, Perraulta i inne. Baśnie i historyjki zamieszczone w tej książeczce są pięknie przetłumaczone i czyta się je z prawdziwą przyjemnością.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie

missly | 2012-06-21

Mama kupiła mi tą książeczkę kiedy byłam mała. Do dziś lubię do niej czasem wracać, choć strony już ledwo się trzymają - tyle razy ją przeglądałam i czytałam... i mimo że znam ją niemal na pamięć, to nadal czuję zawartą w niej magię, moją bajkową fantazję i wiarę sprzed lat. Chyba między innymi dzięki tej książce tak bardzo lubię niedźwiedzie, no i była to druga po "Babokach" książka, która obudziła we mnie miłość do czytania :)

Meowth | 2016-02-24
Katarzyna Drabek | 2015-05-17