Wprowadzenie do leksykografii polskiej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podręczniki i Skrypty Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
978-83-226-1852-3
leksykografia, słowniki
Tomasz

Książka „Wprowadzenie do leksykografii polskiej” to syntetyczne ujęcie zagadnień związanych ze słownikami języka polskiego, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Autor nie tylko w sposób przystępny przedstawia tajniki sztuki leksykograficznej i zasady budowy dzieła słownikowego, ale również opisuje dzieje polskiej leksykografii od czasów najdawniejszych do współczesności. Szczególną uwagę poświęca słownikom wydanym w ostatnich latach, daje ich charakterystykę i ocenia przydatność dla różnych grup czytelników. Łączy w ten sposób w swym dziele walory podręcznika akademickiego i poradnika dla wszystkich zainteresowanych tematem.

źródło opisu: okładka

SemperInvicta | 2013-07-20