Gra ciałem. O obrazach kobiet w kulturze współczesnej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
83-7326-067-6
erotyka, komiks erotyczny
louve

Książka "Gra ciałem" zawiera propozycję bliższego przyjrzenia się znaczeniom komunikowanym przez współczesne obrazy kobiet i dostrzeżenia w nich, jak w zwierciadle, dynamicznych zmian, jakim - pod wpływem krytyki ze strony feministek - ulegają społeczne role przypisywane w naszej kulturze kobietom i... mężczyznom. Głównymi bohaterami książki są stereotypy obecne nawet w wybitnych dziełach sztuki i wypierane ze świadomości współczesnego człowieka za pomocą przekazów kultury masowej.

źródło opisu: okładka

Kasia | 2014-12-28

Ksiązka naukowa, którą czyta się jednym tchem!

Inspiracja | 2016-11-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane