Gdzie jesteś gdy cierpię?

Tłumaczenie: Małgorzata Jarosiewicz
Wydawnictwo: W drodze
Ou es-tu quand j’ai mal?
978-83-7033-636-3
cierpienie wiara
religia
Mateusz

Zło i cierpienie są niewytłumaczalne, a każda próba ich wyjaśnienia uderza albo w Boga, albo — częściej — w samego człowieka, którego zło dotyka. Autorzy książki, lekarka więzienna i lekarz zajmujący się nosicielami wirusa HIV, oboje z zakonu dominikańskiego, podejmują pytanie o cierpienie, dzieląc się doświadczeniem zdobytym w pracy z chorymi. Nie próbują dawać łatwych odpowiedzi, piszą z...

Autorzy książki, lekarka więzienna i lekarz zajmujący się nosicielami wirusa HIV, oboje z zakonu dominikańskiego, podejmują pytanie o cierpienie, dzieląc się doświadczeniem zdobytym w pracy z chorymi. Nie próbują dawać łatwych odpowiedzi, piszą z niezwykłym wyczuciem i delikatnością.
Opis swojego losu może tu odnaleźć wielu chorych, również ci, którzy utracili już wiarę w Boga miłosiernego a ból prowadzi ich na skraj przepaści. Towarzyszom osób cierpiących autorzy pomagają otworzyć oczy na sprawy dotąd niedostrzegane.
Książka przepełniona jest nadzieją, choć jest to nadzieja wymagająca wiele wysiłku, a przede wszystkim odwagi życia nią.

źródło opisu: wdrodze.pl

źródło okładki: wdrodze.pl