Wywiad biznesowy w korporacjach transnarodowych. Teoria i praktyka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
biznes, finanse

Tematyka wywiadu biznesowego jest na rynku wydawniczym ledwie zauważalna. Obejmuje nieliczne prace przyczynkarskie oraz tłumaczenia książek z języków obcych. Powody wiążą się z niewielkim zakresem tego typu działań w polskich firmach. Nieliczne są także rodzime środowiska badawcze i eksperckie, zainteresowane ta problematyką. Autor kompetentnie objaśnia te przyczyny i przybliża polskiemu czytelnikowi znaczny dorobek badawczy o bogate doświadczenie praktyczne wywiadu biznesowego dużych przedsiębiorstw w krajach rozwiniętych, np. We Francji, w Japonii, USA, Wielkiej Brytanii. Aktualność tematu zwiększa ponadto analiza transnarodowych korporacji jako głównych podmiotów gospodarczych na globalnych rynkach. (z recenzji).

gabrjel | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015