Arka Szekspira. Przewodnik po miłości i zbrodni

Shakespeares Arche. Ein Alphabet von Mord und Schönbeit
83-7200-994-5
Szekspir, Makbet, Hamlet, Romeo i Julia
yokopoko

Vollmann stworzył oryginalny leksykon Szekspirowskiego świata przeznaczony dla szerokiego kręgu odbiorców: od fachowców, krytyków, nauczycieli, studentów, uczniów po tych, którzy po prostą chcą szybko przypomnieć sobie lub poznać treść utworu. Zawiera uporządkowane alfabetycznie tytuły dzieł wraz z tytułami angielskich oryginałów oraz ich szczegółowe streszczenia; wszystkie postaci, miejsca...

Zawiera uporządkowane alfabetycznie tytuły dzieł wraz z tytułami angielskich oryginałów oraz ich szczegółowe streszczenia; wszystkie postaci, miejsca akcji oraz najważniejsze rekwizyty. Autor wystrzega się uogólniających interpretacji, proponuje własny punkt widzenia, a jego uwagi, sformułowane w dosadnym i barwnym stylu, mają charakter niezobowiązujących wtrąceń.

źródło opisu: okładka

| 2013-03-12