Polska aktywnie

Wydawnictwo: Carta Blanca
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61444-19-0
wojteo171

Przewodnik, który nie pozwoli Ci usiedzieć w miejscu! Zdziwisz się, ile atrakcji czeka na Ciebie w Twojej okolicy, i to o każdej porze roku. ?Polska aktywnie? nie jest typowym przewodnikiem turystycznym. To kompendium wiedzy o miejscach, które gwarantują przyspieszone bicie serca. W książce zostały zgromadzone atrakcje dla osób uciekających od rutyny, poszukujących ciekawych form aktywności, mocnych wrażeń i niecodziennych przeżyć.

Woda jest Twoim żywiołem? Szykuj się na nurkowanie, rafting, narty wodne, kitesurfing i jazdę na wakeboardzie. A może najlepiej czujesz się na suchym lądzie? Sam zdecyduj, czy wolisz wspinaczkę po skałach, paintball, squash, rajdy off-road, czy może zmagania na polu golfowym. Zima mogłaby się dla Ciebie nie kończyć? Wybierz się na stok narciarski, ślizgaj się na bojerach i ścigaj się na skuterach śnieżnych. Lubisz bujać w obłokach? Skok na bungee, lot balonem i paralotniarstwo to wyzwania dla naprawdę odważnych.

Zobacz, na co naprawdę Cię stać! Skacz, fruwaj, zejdź pod wodę. Sprawdź, jak radzisz sobie z nowymi wyzwaniami. Skorzystaj z naszych pomysłów i ruszaj w Polskę.

W książce m.in.:

* wstęp z omówieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa dotyczących konkretnych form aktywności
* podział form aktywności według czterech kategorii: ziemia, powietrze, woda oraz śnieg i mróz
* przeglądowa mapa samochodowa Polski w skali 1:1 400 000
* mapy wszystkich województw z wyróżnieniem miejscowości z atrakcjami dla aktywnych
* mnóstwo zdjęć
* słowniczek terminów

źródło opisu: lideria.pl

źródło okładki: lideria.pl

bociek | 2012-11-25

Jak sam tytuł wskazuje - jest to przewodnik po parkach, ośrodkach i innych imprezach związanych z zabawą aktywną. W tej dziedzinie się sprawdza, opisuje ich większość. Co do wyzwolenia większej chęci by w nich uczestniczyć? no cóż - jeszcze z żadnej nie skorzystałem. Po prostu traktuje go jako skorowidz miejsc możliwych do odwiedzenia. Ale jak sama nazwa wskazuje - ma to być przewodnik dla aktywnego wypoczynku i dlatego ocena co najmniej dobra.

Izabela | 2015-11-30
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać