Wstęp do prognozowania i symulacji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

W niniejszej publikacji przedstawione są wybrane zagadnienia dotyczące zastosowania metod analizy ilościowej w zarządzaniu, a mianowicie: opisywanie określonych zjawisk gospodarczych, badanie struktury wewnętrznej określonych zjawisk czy podmiotów gospodarczych, w tym przy wykorzystaniu analizy mnożnikowej i symulacyjnej, przewidywanie wartości określonych zmiennych ekonomicznych przy wykorzystaniu statystycznych, ekonometrycznych i ekspertologicznych metod prognozowania oraz analizy symulacyjnej, sterowanie optymalne określonymi układami.

Robert | 2016-11-30
joan-na | 2011-10-28