9788320817003
biznes, finanse

Negocjacje nie mogą polegać na szybkim ataku, który ma rozstrzygnąć, kto zwyciężył, a kto przegrał. To musi być rozłożony w czasie proces dochodzenia do rozwiązania akceptowalnego przez wszystkie strony. Dlatego autor opierając się na technikach wypracowanych w ramach Harwardzkiego Projektu Negocjacyjnego proponuje swoistą ścieżkę nabierania umiejętności dobrego negocjatora, złożoną z 10 pytań: o co chodzi? czy znasz swoich rozmówców? czego tak naprawdę chcesz ty i oni? co zrobisz, gdy nie uzyskasz tego, czego chcesz? jak przedstawić ofertę i jak jej bronić? jakie relacje preferować? kto wykazuje inicjatywę i uzyskuje przewagę? jak reagować na agresję i zapobiegać konfliktom? jak stosować perswazję? jak radzić sobie z wieloma rozmówcami?.

H8ster Moriarty | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014