Atak na Amerykę. Fakty. Komentarze. Wnioski

83-88350-00-5
filozofia, dokument, polityka
filozofia i etyka
Kasia

Książka zawiera pełną i szczegółową relację wydarzeń tragedii w Nowym Jorku i Waszyngtonie. pokazuje również wydarzenia w Nowym Jorku widziane oczami naocznych świadków, przebieg akcji ratunkowej i życie w Nowym Jorku następnego dnia po zamachach. "Świat już nigdy nie będzie taki jak przed tragedią" - mówią Amerykanie. Autor skupia swoją uwagę także na skutkach tych wydarzeń dla gospodarki, polityki, kultury i cywilizacji, życia Amerykanów i obywateli innych krajów demokratycznych. Pokazuje też symboliczną wymowę ataków i ich, zamierzone zresztą, jak wszystko na to wskazuje, przez terrorystów skutki w sferze wartości i zasad, które zostały przyjęte we współczesnym świecie, w tym kryzys doktryny określającej wizję świata i życia ludzkich zbiorowości obowiązującej dotąd w Ameryce i Europie.

Michał | 2015-11-24
Przeczytana: listopad 2015

Mocno prawicowe podejście do tematu ataku na WTC. Forsowanie idei, że Amerykanie sami zapracowali sobie na 11 września. Zbyt tendencyjne jak na mój gust, choć z niektórymi opiniami trudno się nie zgodzić. Książka zawiera również sporo relacji naocznych świadków tamtych wydarzeń.

Antoni Leśniak | 2012-08-26
Przeczytana: 09 grudnia 2014