Ptaki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielka Encyklopedia Przyrody". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Große farbige Enzyklopädie Urania Tierreich - Vögel
83-7079-783-0
encyklopedia, słownik
Adam

Książki z serii Wielka Encyklopedia Przyrody uwzględnia wyniki badań naukowych z zakresu biologii zwierząt i roślin przeprowadzonych w ostatnich dziesięcioleciach. Przedstawia działalność czynników środowiskowych wpływających na rozmieszczenie roślin i zwierząt na Ziemi oraz wpływ człowiek, który pzrekształca w istotny sposób oblicze naszej zielonej planety i pzryczynia się do zagłady wielu gatunków. W książce zawarte są charakterystyki grup systematycznych oraz ich rozmieszczenie geograficzne.
Książka dostarcza informacje o ptakach zamieszkujących wszystkie regiony świata. Przedstawienie ich zwyczajów, środowiska w jakim żyją dostarcza czytelnikowi wiedzy pozwalając na lepsze pozanie tych zwierząt, a tym samym zapewnianiu im należytej ochrony.

Adam | 2010-10-10
Fabik | 2015-11-25