Sztuka Elektroniki, cz. 1 i 2

978-83-206-1128-1
elektronika
technika
Adam

Wprowadzenie w świat elektroniki jako dziedziny inżynierskiej sztuki projektowania urządzeń. Przykłady praktycznych rozwiązań i pomysłów układowych. Książka powstała na podstawie wykładów prowadzonych na Uniwersytecie Harvarda. Autorzy czynią to, czego zwykle fachowcy czynić nie lubią - zdradzają sekrety swojej sztuki. Pozwalają ominąć etap nieudanych prób i doświadczeń. Przez skomplikowany...

Książka powstała na podstawie wykładów prowadzonych na Uniwersytecie Harvarda. Autorzy czynią to, czego zwykle fachowcy czynić nie lubią - zdradzają sekrety swojej sztuki. Pozwalają ominąć etap nieudanych prób i doświadczeń. Przez skomplikowany świat elektroniki prowadzą nas jak starsi koledzy, których dwa zdania czasem wyjaśniają więcej niż kilka stron podręcznika.
Książka przeznaczona dla studentów elektroniki i fizyki, a także inżynierów, techników, praktyków i teoretyków.

źródło opisu: WŁK, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2045

Najlepsza książka dotycząca elektroniki, niestety mój komplet sprzedałem na allegro. Osoba która pożyczyła na ok. 2 lata, zdarzyła zniszczyć komplet. Ale miałem chyba 12 wyd.

Książka powinna być w domu każdego kto interesuje się elektroniką, fizyką i majsterkowaniem. Na końcu 2 Tomu są liczne modele układów do wykonania samemu, w nowszych wydaniach te dodatki skracano do minimum.

Mateusz Szczepański | 2012-03-26
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Bardzo dobra, nie jest pisana w sposób 'akademicki', przystępna w odbiorze nawet dla osób z wiedzą mat/fiz na poziomie liceum. Świetna książka na początek, do nauki elektroniki, oraz jako uzupełnienie wiedzy dla studentów / inżynierów.

tomw | 2013-04-01

Książka zdecydowanie przeceniana. Zawiera zbiór przydatnych "gotowców" elektronicznych, niestety praktycznie bez jakichkolwiek wytłumaczeń.

Krzysiek S | 2015-10-01

Wg mnie najlepsza pozycja przy nauce elektroniki.

| 2016-04-08
Przeczytana: 2013 rok