Sztuka elektroniki. Część I i II

Helion
1234-12-12
1234-12-12
8320611288

Znakomita publikacja dla elektroników. Bardzo dobrze wyjaśnia trudne zagadnienia z tej dziedziny. Umiejętnie łączy i równoważy praktykę z teorią.

Oceniam książkę w wersji polskiej, bo angielska jest w miarę logiczna i ładnie ilustrowana.

Ta książka jest tak chaotycznie tłumaczona, że to jakiś dramat. Dla osoby niezaznajomionej z tematem powoduje frustrację. Dałem sobie spokój i przeczytałem wer. angielską, która przekazuje wiedzę w jakiś skoordynowany sposób. Tłumacz chyba był pod wpływem bo zdanie ze str. 23 przetłumaczył: "źródło prądowe lubi obciążenie zbliżone do rozwarcia zacisków, natomiast nienawidzi pracy z rozwartymi zaciskami", gdzie w oryginale jest "A current source “likes” a short-circuit load and “hates” an open-circuit load". Dalej, w tłumaczeniu jest na stronie 21 rozdz. "Moc w rezystorach" błąd we wzorze z podstawówki, napisali że P=U^2*R (sic!). Dalej, tw. Thevenina - polski opis jest tak porąbany, że się w głowie nie mieści. I tak dalej...

Minusem ogólnym książki w obu wersjach jest duża liczba ćwiczeń do samodzielnego rozwiazania, do których nie ma podanych odpowiedzi, żeby sprawdzić czy się dobrze myśli. Inna wada to trochę dziwaczna kolejność wprowadzania elemntów, rezystor, dioda Zenera, za chwile kondensator w obwodach prądu zmiennego, filtr rc, a później np. tranzystory.

Aż musiałem się tu zarejestrować żeby wylać gorycz. Nie rozumiem, czemu polska wersja ma taką wysoką ocenę. Niesprawiedliwa, bo jakiś nowicjusz może szybko pożałować wyrzuconych w błoto niemałych pieniędzy. Nie kupujcie tłumaczenia szczególnie w wydaniu 8! Nic dziwnego, że nasza nauka jest w tyle jeśli mamy tak nieudolne tłumaczenia.

Wg mnie najlepsza pozycja przy nauce elektroniki.

Wg mnie najlepsza pozycja przy nauce elektroniki.

Najlepsza książka dotycząca elektroniki, niestety mój komplet sprzedałem na allegro. Osoba która pożyczyła na ok. 2 lata, zdarzyła zniszczyć komplet. Ale miałem chyba 12 wyd.

Książka powinna być w domu każdego kto interesuje się elektroniką, fizyką i majsterkowaniem. Na końcu 2 Tomu są liczne modele układów do wykonania samemu, w nowszych wydaniach te dodatki skracano do minimum.

Książka zdecydowanie przeceniana. Zawiera zbiór przydatnych "gotowców" elektronicznych, niestety praktycznie bez jakichkolwiek wytłumaczeń.

Bardzo dobra, nie jest pisana w sposób 'akademicki', przystępna w odbiorze nawet dla osób z wiedzą mat/fiz na poziomie liceum. Świetna książka na początek, do nauki elektroniki, oraz jako uzupełnienie wiedzy dla studentów / inżynierów.

• Do kupienia
  • Elektronika