SQL. Sztuka programowania

The Art of SQL
978-83-246-0895-9
sql, programowanie,
Michał

Twoje bazy danych działają zbyt wolno? Pora to zmienić! Wraz ze wzrostem wielkości korporacyjnych baz danych czas dostępu do nich ma coraz większe znaczenie. Napisanie poprawnie działającego kodu w języku SQL nie jest trudne, jednak tworzenie wydajnych aplikacji bazodanowych jest prawdziwą sztuką. Jak możesz zgłębić jej tajniki i stać się lepszym programistą? Zdaniem autora tej książki nauka wydajnej pracy z bazami danych przypomina poznawanie zasad prowadzenia wojny, dlatego wzorem klasycznej pozycji "Sztuka wojny" autorstwa Sun Tzu prowadzi Cię on przez poszczególne etapy kampanii przeciwko nieefektywnie zaprojektowanym i napisanym aplikacjom bazodanowym.

"SQL. Sztuka programowania" to praktyczny podręcznik, dzięki któremu szybko poszerzysz swą wiedzę w zakresie efektywnego stosowania języka SQL. Nauczysz się dbać o wydajność aplikacji już na etapie ich projektowania, a także myśleć o pracy z bazami danych w kategoriach procesów, wykraczając poza same zapytania języka SQL. Dowiesz się, jak poprawnie używać indeksów oraz jak monitorować szybkość działania bazy. Poznasz standardowe scenariusze zwiększania wydajności, które pozwolą Ci zastosować sprawdzone fortele we własnych projektach oraz w bazach zaprojektowanych przez innych programistów.

mickey | 2015-04-16

W książce można znaleźć wiele przykładów zapytań SQL. Praktyczny poradnik dla początkujących, choć czasem można znaleźć parę zaawansowanych zagadnień.Dobra książka na początek przygody z SQL

pj94 | 2016-10-17
Dmitrij Ustinow | 2016-09-07