Dyskusje o książce Żywe maszyny

Temat dyskusji
Odpowiedzi
Ostatnia akywność
Pamiętam, że....ale nie pamietam tytułu książki
Dzień dobry. Szukam książki dla młodzieży, którą czytałem gdzieś na początku lat dwutysięcznych. Opowiadała o szlacheckiej dziewczynie przeniesionej w czasie do dwudziestego wieku za sprawą alchemii. Na sto procent polskiego autorstwa. Z góry dziękuję:)
2 godz. temu
Bestsellery Empiku: nominacje
no ale to bestsellery- czyli najlepiej sprzedające się ;-) a nie belletrystyka :D
5 lata temu
Czytamy w weekend
Tych o poziomkach,malinach itp nie czytałam, ale gdy teraz wyruszę do biblioteki to kto wie czy nie zwinę z półki tej książki;) W sumie czemu by nie spróbowac skoro przeszłam kiedyś przez Kawiarenkę, która wg mnie niewiele ma wspólnego z literaturą (tam przepisy kulinarne dominują nad opowieścią) to tutaj powinno być o wiele ciekawiej.
7 lata temu
Co dla kogo, czyli odpowiednie książki do wieku i zainteresowań książką :)
Ja od siebie polecam całą "Jeżycjadę", Panna Nikt, może sięgniesz po dalsze losy Ani z Zielonego Wzgórza,serię AlaMaKota. A jak chcesz coś dojrzalszego to może jakieś książki Grocholi lub Michalak. Wg mnie warto też sięgnąć po "Dziewczynke w czerwonym płaszczyku" czy "Dziewczynkę w zielonym sweterku".
8 lata temu
Steampunk w literaturze
Ja znam  Żelazny cierń Żelazny cierń , ale jej nie polecam. Znam też  Pieśń czasu. Podróże Pieśń czasu. Podróże chociaż nie wszystkie opowiadania są tam steampunkowe, jednak była nawet dobra.
10 lata temu