Legenda Młodej Polski. T. 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła - Stanisław Brzozowski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-02791-1
inaya

Legenda Młodej Polski, przygotowana w ramach pełnej edycji krytycznej Dzieł Stanisława Brzozowskiego, ukazuje się w takiej postaci po raz pierwszy. Tom pierwszy zawiera ostatnie autorskie wydanie z 1910 roku, które jest trzecią redakcją tego dzieła. Natomiast drugi obejmuje teksty redakcji wcześniejszych: fragment redakcji pierwszej, które powstała w 1906 roku i była publikowana pośmiertnie w dwudziestoleciu międzywojennym, oraz redakcję drugą, z lat 1907-1908, odwzorowaną z rękopisu, publikowaną tu pierwszy raz. Legenda Młodej Polski - książka obok Idei najważniejsza dla zrozumienia i oceny intelektualnej dorobku ich autora - z całej spuścizny pisarza wywarła największe wrażenie zarówno na czytelnikach współczesnych Brzozowskiemu, jak i na pokoleniach późniejszych. Miała, jak żadne inne z dzieł pisarza, dwa wydania za jego życia.

wicher_Lab | 2012-10-01

Socjalista krytykuje bezcielesne duchy. W sumie ma dużo racji.

AngelinaKussy | 2014-05-02
tadix | 2012-08-22