Słownik wyrazów kłopotliwych

Słownik wyrazów kłopotliwych
83-247-0234-2
słownik
szczympek

Biznesplan - razem czy osobno? Internet - dużą czy małą literą? Puzzle czy puzzel? SA - z kropkami czy bez? Nowoczesny poradnik językowy, przygotowany specjalnie przez PWN, posłuży pomocą wszystkim, którzy nie wiedzą, czy używają danego słowa w odpowiednim znaczeniu, chcą unikać błędów językowych i... oczekują rad, a nie nakazów. Autor przytacza liczne cytaty z literatury i prasy, dzięki czemu słownik zyskuje na autentyczności i można go też czytać jak pasjonującą książkę o języku.

źródło opisu: swiatksiazki.pl

źródło okładki: swiatksiazki.pl

Aldi | 2012-01-16

Świetny, nowoczesny poradnik dla wszystkich posługujących się mową polską! :)

Dowiesz się, jak użyć słowa w dobrym znaczeniu, jak uniknąć błędu językowego i podczas dyskusji w najrozmaitszym gronie, przysłowiowej "siary" wśród znajomych...

Agata | 2010-08-09
Na półkach: Przeczytane, Językowe, Posiadam

To nie jest zwykły, nudny słownik. To książka napisana lekkim, przystępnym językiem, pełna ciekawostek i rozstrzygnięć współczesnych problemów polszczyzny. Dla polonistów i innych ciekawskich.

Literatka | 2011-11-05

To jeden z tych słowników, które trzeba mieć pod ręką niemal w każdej sytuacji:)

szczympek | 2010-04-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadane
Przeczytana: 2010 rok

Lepsze niż wszystkie podręczniki do polskiego razem wzięte.

robinslav | 2016-03-28
pablo | 2015-03-10