Błękitny koliber. Fantastyczna siódemka.

Okładka książki Błękitny koliber. Fantastyczna siódemka. Marcin Draniczarek
Okładka książki Błękitny koliber. Fantastyczna siódemka.
Marcin Draniczarek Wydawnictwo: Novae Res literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Novae Res
2023-11-24
2023-11-24

Nastoletnia Natalia Collins otrzymuje zaproszenie do prestiżowej Akademii Miraculorum. Staje się w niej Błękitnym kolibrem. Wciągu roku nauki w Akademii poznaje szóstkę przyjaciół z którymi utworzy grupę Fantastyczna Siódemka. W akademii jest podział na siedem różnych profesji do których dostają się uczniowe po tym jak ich medalion zmieni barwę. Cała przygoda Natalki zaczyna się od momentu gdy wsiada na statek którym ma popłynąć do Akademii. Otrzymuje tajemnicze liściki i malutkie piórko.
Ta historia łączy w sobie wiele tajemnic, nawiązywania przyjaźni, rywalizacji. Można ją trochę porównać do "Harrego Pottera i czary ognia" oraz "Igrzysk śmierci" .
Przygody, postacie oraz zagadki jakie tutaj możemy przeczytać przenoszą nas do fantastycznego świata w akademii Miracolorum. Fabuła opiera się na Natalii oraz grupie jej przyjaciół i tajemniczych liściach, które nastolatka otrzymuje. Każdego dnia uczy się czegoś nowego podczas zajęć w szkole - ziołolecznictwa, historii, rysunku. Główna bohaterka mimo że jest błękitnym kolibrem potrafiła się odnaleźć w nowej szkole i zyskać grono przyjaciół wśród uczniów jak i adepta straży Akademii, konserwatora Roodneya, który jest łasicą i jego przyjaciela Henryka, chodzącej zbroi rycerskiej.
Po ataku na akademię uczniowie opuszczają jej teren i przenoszą się do posiadłości należącej do szkoły aby tam ukończyć rok szkolny.
Ta pozycja jest dla starszych i młodszych czytelników. Nowy fantastyczny świat czeka nas na kartkach tej powieści.
Zakończenie tej pozycji pozostawia niedosyt i czekam na drugi tom.

Natalia jest nastolatką i do pewnego momentu nic nie zapowiada wielkich zmian w jej życiu. Pewnego dnia w jej domu pojawia się błękitny koliber z propozycją, która jest dość zaskakująca. Dziewczyna dostaje zaproszenie do Akademii Miraculorum. Nie musi się długo zastanawiać i oczywiście się zgadza. Początkowo czuje się niepewnie, jest trochę zagubiona, jednak nie trwa to zbyt długo. Niebawem udaje jej się poznać wszystkie zasady panujące w szkole, a także zyskać nowe znajomości, nawiązać pierwsze przyjaźnie. Wtedy jeszcze nie spodziewa się, co ją czeka.
Niedługo później, każdego dnia Natalia znajduje piórko z zagadką. O pomoc w ich rozwiązaniu prosi nowych znajomych. Tak właśnie tworzy się Fantastyczna Siódemka. Jakie dostają zagadki? Co odkryją przyjaciele? Jakie przygody przeżyją?

Książka skierowana do młodszej młodzieży i moim zdaniem im się spodoba. Historia ciekawa, wciągająca, niebanalna, pełna przygód, zagadek, niebezpieczeństwa, a przy tym przyjaźni. Zdecydowanie wciąga młodego czytelnika, pozwalając mu się doskonale bawić, śledząc przygody bohaterów. Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami.

Bohaterowie niebanalni, dający się lubić, mający ciekawe pomysły (a przynajmniej tak stwierdził mój młody czytelnik).

„Błękitny koliber. Fantastyczna siódemka” to książka, która według mnie spodoba się młodszej młodzieży lubiącej książki fantasy z zagadkami, przygodami, niebezpieczeństwem. My polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/01/blekitnykoliberfantastycznasiodemkawydawnictwonovaeres.html

• Magia
  • Wspołpraca
  • Chce mieć książka
  • Fabularne
  • Książki do kupienia
  • Serie

Dodaj cytat z książki Błękitny koliber. Fantastyczna siódemka.