Jaś i Małgosia

1978-01-01
1978-01-01
12 min.
bajki

Okładka książki Wierszykarnia Jola Richter-Magnuszewska, Danuta Wawiłow
Wierszykarnia Jola Richter-Magnus...
Okładka książki Zuzia jest chora Liane Schneider, Eva Wenzel-Bürger
Zuzia jest chora Liane Schneider, Ev...
Okładka książki Ada Bambini, naukowczyni Andrea Beaty, David Roberts
Ada Bambini, n... Andrea Beaty, David...
Okładka książki Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie! Klara Wincenty, Elżbieta Zubrzycka
Filip i bocian... Klara Wincenty, Elż...

Bajeczka - rozkładanka z PRL-u. Większy rozmiar. 3 D. Elementy ruchome. Tłumaczenie z czeskiego.

Książeczki z tej serii babcia kupowała mojej mamie, kiedy była dzieckiem. Były trudne do zdobycia. Dostępne okresowo w owym czasie w czeskim ośrodku w Warszawie.
Dostałam od mamy i teraz funduje je moim dzieciom.
Są prześliczne, choć bardzo stareńkie. Nadgryzione zębem czasu. Wartość sentymentalna kilku pokoleń.

Prześliczne trójwymiarowe obrazki i ruchome części na pewno robią swoje. Tekstu jest mało ,ale takie ilustracje zastąpią już wszystko.

Kompozycja 3D jest dopracowana w każdym calu. Jest inspiracją dla dzieci. Dostawiają one na każdej z rozkładanek swoje malutkie plastikowe figurki i w ten sposób się bawią, wykorzystując przestrzeń ilustracyjną książki.

Treść Jasia i Małgosi braci Grimm jest wszystkim znana. Bajka oczywiście została skrócona, specjalnie dla maluchów. Skupiamy się bowiem na ilustracjach i cudownych rozkładankach.
Teraz już nie ma takich pięknych książeczek. Wydawnictwo Wilga wydaje podobne, ale to już zupełnie nie jest to samo.

Polecam! Może gdzieś w antykwariacie uda wam się zdobyć dla waszych maluszków.
Niektóre z tych książeczek doczekały się wznowień dzięki kolekcji Retro wydawnictwa Entliczek. Jeżeli komuś bardzo zależy, może prześledzić ich dostępność na stronie redakcji.

Dostałam od mamy i teraz funduje je moim dzieciom.
Są prześliczne, choć bardzo stareńkie. Nadgryzione zębem czasu....

• Rozkładanka
  • Bajka