W pogoni za sztuką

Okładka książki W pogoni za sztuką Thé Tjong-Khing
Okładka książki W pogoni za sztuką
Thé Tjong-Khing Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Seria z Tortem interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Seria z Tortem
Kunst met taart
Dwie Siostry
2023-05-01
2023-05-01
28 min.

Okładka książki Felek i Tola. Gdzie jest lód? Thé Tjong-Khing, Sylvia Vanden Heede
Felek i Tola. ... Thé Tjong-Khing, Sy...
Okładka książki Felek i Tola i śnieg Thé Tjong-Khing, Sylvia Vanden Heede
Felek i Tola i... Thé Tjong-Khing, Sy...
Okładka książki Felek i Tola i porządki Thé Tjong-Khing, Sylvia Vanden Heede
Felek i Tola i... Thé Tjong-Khing, Sy...

Okładka książki Co lubi kotek? Gabriel Cortina, praca zbiorowa
Co lubi kotek? Gabriel Cortina, pr...
Okładka książki Czy to pasuje? Zwierzęta Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Czy to pasuje?... Patrycja Klempas, E...
Okładka książki Jadzia Pętelka. Gdzie jest leniwiec? Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Co lubi kucyk? Gabriel Cortina, praca zbiorowa
Co lubi kucyk? Gabriel Cortina, pr...
Okładka książki Czy to pasuje? Kolory Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Okładka książki Czy to pasuje? Emocje Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Czy to pasuje?... Patrycja Klempas, E...

"W pogoni za sztuką" oraz "Przygoda z tortem" to książki obrazkowe, a więc nie znajdziemy tu tekstu. Ma to swoje plusy - z każdym kolejnym czytaniem zauważamy nowe detale i tworzymy kolejne historie.

"W pogoni za sztuką" wciąga w artystyczny świat, prezentując dzieła mistrzów malarstwa.

Złodziej wykrada z muzeum cenny obraz. Rozpoczyna się za nim szaleńczy pościg, w trakcie którego dużo się dzieje.
Czy uda się złapać złodzieja i umieścić malowidło na przygotowywanej wystawie?

Książka zapewnia dużą dawkę humoru i dobrej zabawy podczas wyszukiwania szczegółów, śledzenia bohaterów i tworzenia własnych historii.

Nie byłam pewna czy 4-latek będzie zainteresowany taką formą a jak się okazało był zafascynowany. Co rusz dostrzegał nowy szczegół i dodawał swoją wersję zdarzeń.

To zdecydowanie propozycja rozwijająca wyobraźnię czytelnika, idealna do wspólnego spędzenia czasu z rodzicem, pozwalająca oderwać się od codzienności, ponieść fantazji i zanurzyć w świecie sztuki.

The Tjong - Khing to jeden z najwybitniejszych, holenderskich ilustratorów. Jest autorem ilustracji w wielu znanych książkach dla dzieci, między innymi Toli i Felku.

Spod jego ręki wyszła także świetna seria - "Przygoda z tortem". W jej skład wchodzą książki obrazkowe słynące z bezpośrednich odwołań do sztuki.

Dwa najnowsze tytuły tej serii to "Przygoda z tortem" oraz "W pogoni za sztuką" . Ich bohaterami są zwierzęta, których zachowanie przywodzi na myśl wiele ludzkich cech.

Zacznę od "Przygody z tortem". Skoro mamy tort, musimy mieć także czyjeś urodziny. Tym razem świętuje Pani Królik. Właśnie przyjmuje życzenia, gdy nagle w ciasto urodzinowe wpada krzesło Pani Pieskiej, od tego momentu akcja nabiera tempa.

"W pogoni za sztuką" to istny majstersztyk, pogoń za skradzionym dziełem sztuki, podczas której przemierzamy różne, malarskie krainy. Jesteśmy u Van Gogha, a takze płyniemy na Wielkiej Fali Hokusaia. Odwiedzamy świat Dalego, mamy okazję odpocząć na słynnej sofie w kształcie ust.

Śledzenie perypetii bohaterów The Tjong - Khinga to niezła gimnastyka wyobraźni. Za każdym razem odkrywamy coś nowego. Możemy mnożyć opowieści i za każdym razem zmieniać ich przebieg. Wszystko zależy tylko od nas i to jest najlepsze!

Dwa najnowsze tytuły tej serii to "Przygoda z tortem" oraz "W...

Thé Tjong-Khing jest geniuszem! W tym, co robi jest pomysł, jest pasja, jest humor, jest zabawa i jest SZTUKA. Po PRZYGODZIE Z TORTEM wiedziałam, że W POGONI ZA SZTUKĄ musi być dobre, ale to nie jest po prostu "dobre" - to jest ŚWIETNE!
SERIA Z TORTEM, na którą składają się już cztery części (wydane w Polsce): GDZIE JEST TORT?, WIELKI PIKNIK, PRZYGODA Z TORTEM i omawiana W POGONI ZA SZTUKĄ, to nie tylko cudowna rozrywka, mądra pozycja dla dzieci, ale także edukacyjna podróż, w tym przypadku przez SZTUKĘ i jej najznakomitszych mistrzów, takich jak Edvard Munch, Leonardo da Vinci, Pablo Picasso, David Hockney, Salvador Dali i wielu innych.
Artysta stworzył piękną opowieść, w którym głównym bohaterem (poza sztuką z tortem) jest sen. Jak wiemy, sny potrafiły wiele namieszać w świecie malarzy, inspirowały ich i czerpali z nich pomysły, natchnienie. Nie inaczej jest w tym przypadku. Nasza Pani Pies ma bardzo ciekawą wizję, w której ktoś kradnie znakomity obraz, a cała ekipa SERII Z TORTEM rusza w pogoń za nim, ale nie jest to taka zwyczajna pogoń. Pościg prowadzi naszych bohaterów z jednego obrazu do drugiego i dzięki temu czytelnicy podziwiają dzieła mistrzów z innej, zabawniejszej perspektywy.
Wartość edukacyjna jest tu oczywista, wizualna także, ponieważ wystarczy tylko spojrzeć na okładkę i już się wie, że Thé Tjong-Khing stworzył wspaniałe ilustracje. Ja jestem absolutnie zachwycona i wręcz zadziwiona tym, jak mocno ta seria angażuje.
Wbrew pozorom - bo przecież to "tylko" ilustracje i "tylko" książka dla dzieci, i mały i duży czytelnik musi być skoncentrowany, by pojąć i ZOBACZYĆ każdy szczegół, by odszukać inspiracje, odkryć każde zdarzenie i połączyć je w całość. Umysł pracuje tu na wysokich obrotach, co może się wydawać dziwne, ale naprawdę tak jest. Trzeba wracać się do poprzednich stron, by śledzić z dokładnością los każdej z postaci, a każda jest po coś. Rewelacja!
Oczywiście książkę pięknie wydana, z dbałością o wydruk, o kolor, o papier, z twardą oprawą i na dużym formacie. To wspaniała pozycja dla dużego i małego - koniecznie podarujcie całą serię swoim pociechom, bo warto. I dzieci i dorośli będą się świetnie bawić - najlepiej razem!

w galerii umysłu
seria z tortem
Wydawnictwo Dwie Siostry
egzemplarz recenzencki

Lubicie powieści obrazkowe? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Was seria Thé Tjong-Khing'a, której dwa najnowsze tomy chciałam Wam dziś pokazać.

"W pogoni za sztuką" to część, w której z muzeum skradziono drogocenny obraz. Pościg tropem rabusia to jednak nie będzie zwykły rajd ulicami miasta, ale pogoń poprzez słynne dzieła sztuki. Jeśli nie jesteście biegli w rozpoznawaniu obrazów, nic się nie martwcie. We wklejce książki znajdziecie podpowiedź. Traficie na obrazy Muncha, Matisse'a, Picassa i wielu innych mistrzów pędzla. A co z kradzieżą? Czy uda się złapać złodzieja i odzyskać cenne malowidło? To już musicie sprawdzić sami 😉

Seria Tjong-Khing'a to wbrew pozorom wymagająca lektura. Nie zawiera ani jednego słowa, sami więc musimy dopatrzeć się przebiegu zdarzeń i zrozumieć co się wydarzyło i w którą stronę toczy się akcja. W dodatku niezbędne będzie też bystre oko, które wypatrzy istotne szczegóły i prześledzi losy każdego bohatera.

Podoba mi się to! Lubię książki, które zachęcają do wysiłku intelektualnego, a w tym wypadku tak jest. W dodatku świetnie można z nimi ćwiczyć budowanie wypowiedzi i umiejętność snucia opowieści.

Bogactwo szczegół i styl autora totalnie skradły moje serce. Polecam❤️

• Biblioteka
  • Lit. dziecięca
  • Sztuka
  • Samodzielne
  • Wyszukiwanka

Dodaj cytat z książki W pogoni za sztuką