Nasza pani supermenka

Harperkids
2022-08-24
2022-08-24

Okładka książki HELA SAMA oddaje smoczek Patrycja Fabicka, Kamila Gurynowicz
HELA SAMA odda... Patrycja Fabicka, K...
Okładka książki Operacja Płatki Śniegu Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Płatk... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Inka i Filip wkraczają do akcji Joanna Jagiełło, Tomek Kozłowski
Inka i Filip w... Joanna Jagiełło, To...
Okładka książki Niedźwiadek idzie spać Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Niedźwiadek id... Monika Kamińska, Ag...

Wyróżniona opinia i

Nasza pani supermenka

przeczytanych książek 4156 napisanych opinii 577

Seria "Czytam sobie" jest bardzo pomocna. To trzypoziomowy program wspierający w nauce czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Poziom 3 to prawie 3 tysiące wyrazów w tekście, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudniejszych słów.
„Nasza pani supermenka” jest dość zwariowaną historią o nietypowej nauczycielce i o tym, że czasami życie niesie wiele miłych niespodzianek.
Jest też lekki humor i są czarno-białe rysunki Zofii Różyckiej. Zarówno ilustracje, jak i treść sprawiają, że całość wypada nieźle.

Hej! Czy znacie już serię „Czytam sobie” od @harperkids_polska? To już 10 lat, gdy dzieci za sprawą tych cudownych książeczek mogą uczyć się czytać lub doskonalić tę trudną, aczkolwiek niezwykłą sztukę.

W ofercie pojawiły się właśnie kolejne części. My czytaliśmy „Kurę Krystynę i jej bandę”, „Otwieramy sklepik” oraz „Nasza pani supermenka”. Historie są zabawne, treść oraz objętość tekstu dopasowana do umiejętności czytelniczych dziecka. Seria podzielona jest na trzy poziomy.

📖 Pierwszy „Składam słowa” skupia się na uczeniu głoskowania, czcionka jest bardzo duża, a tekst znajduje się na dole strony. Na poziomie drugim „Składam zdania” książeczka zawiera 800-900 wyrazów, dłuższe zdania oraz zwraca szczególną uwagę na sylabizowanie. Trzeci poziom „Połykam strony” zawierający ok. 2500-2800 wyrazów to książeczki dla dzieci doskonalących umiejętność czytania. Na końcu znajduje się słownik trudnych wyrazów.

📙 Wszystkie książeczki pośrodku strony mają podaną numerację, na poziomie pierwszym i drugim w ramkach znajdują się trudniejsze wyrazy. Na końcu zaś motywujące naklejki będą stanowić nagrodę za trud włożony w naukę czytania.

📚 Za co cenię serię „Czytam sobie”? Bardzo podoba mi się, że tworzą ją polscy pisarze i ilustratorzy. To ogromny plus. Dzięki temu historie są ciekawe, zabawne, a dotyczą wydarzeń fikcyjnych lub historycznych. Oprócz czytania dzieci więc poszerzają też wiedzę na temat kultury, sztuki, nauki. Grzbiety książki rożnią się wysokością pasków w zależności od serii. Na końcu znajdują się pytania do tekstu, sprawdzające czytanie ze srozumieniem. Format książeczek jest nieduży i bardzo wygodny w czytaniu.

Seria „Czytam sobie” to doskonała propozycja dla wszystkich dzieci, które pragną nauczyć się czytać albo już czytają i szukają książek, które rozwiną tę umiejętność.

@harperkids_polska

24 sierpnia nakładem HarperKids ukazały się nowości z kultowej serii Czytam sobie.

Serii, która wspiera naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Do kolekcji z Poziomu 3 – Połykam strony dołączyła książka autorstwa Ewy Nowak „Nasza pani supermenka”

Poziom 3 charakteryzują dłuższe teksty 2500-2800 wyrazowe oraz dłuższe i bardziej złożone zdania z elementami dialogów. Ponadto na końcu umieszczony jest alfabetyczny słowniczek trudnych wyrazów.

W „Naszej pani supermence” poznajemy panią Nudzińską – nauczycielkę, u której jak wskazuje nazwisko na lekcjach gości nuda, a uczniowie uważają ją za najnudniejszą nauczycielkę świata. Jakie jest zdziwienie jej uczniów, gdy po wakacjach okazuje się, że na zastępstwo przyszła nowa pani – Żaneta Żyleta. Kobieta, której metody nauczania niejednego wprowadzą z pewnością w osłupienie, ale dzięki temu nie ma w szkole nudy. Czy chcielibyście pisać dyktando leżąc na ławce z głową w dół, albo uczyć się odejmowania podczas strzelania z kuszy? Jaki był efekt tej nietypowej zamiany nauczycielek przekonajcie się sami. Szkoła wcale nie musi być nudna, wszystko zależy od nauczycieli.

Zabawna historia pokazująca, że nauczyciele też kogą być fajni, a szkoła wcale nie musi być straszna i nudna. Polecam!

Niewątpliwym atutem tej serii są mądre i pouczające historie. Zdecydowanie „Tajemnica zielonej butelki” wzrusza swoim zakończeniem i na długo zapada w dziecięcej pamięci. To historia, która opowiada o smutku i tęsknocie, ale także o potędze morza.

Jednocześnie rozbudza ciekawość dziecka do poznawania świata, a dodatkowym bonusem na końcu każdej książeczki są naklejki.
Jedną z nich możemy nakleić na „Dyplom sukcesu”, który zawsze znajduje się na tylnym skrzydełku okładki. Motywuje to młodych czytelników do uważnego czytania.
Zrozumienie tekstu pozwalają sprawdzić także pytania po przeczytaniu książki, które zamieszczane są na skrzydełkach okładek – czasem na przednim, czasem na tylnym.

To rewelacyjna seria pokazująca, że czytanie może być fajne, ale jednocześnie przekazująca wiele wiadomości o świecie.

Gorąco polecam!

Za egzemplarz książki bardzo dziękuję Wydawnictwu HarperCollins

Serii, która wspiera naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Ciekawe, totalnie zwariowane i jak najbardziej nierealne.

Ciekawe, totalnie zwariowane i jak najbardziej nierealne.

• Czytam sobie 2022
  • Pod naszym patronatem
  • Dziecionkowe
  • Ciekawa/intryg. okładka
  • ZABAWNE.
  • Samodzielne
  • Zuzi biblioteczka

Dodaj cytat z książki Nasza pani supermenka