Banda Wełniaków

Okładka książki Banda Wełniaków Nathan Luff
Okładka książki Banda Wełniaków
Nathan Luff Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Banda Wełniaków (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Banda Wełniaków (tom 1)
Zielona Sowa
2021-10-13
2021-10-13
Ewa Kleszcz

Kapitalna książka dla początkujących Czytelników: duże litery, tekst przystępny, świetne ilustracje, do tego mnóstwo humoru i gier słownych.

Przygody mięciutkich zwierzaków są dynamiczne, akcja zmienia się z chwili na chwilę, więc nudzić się nie będziecie. A do tego tacy pocieszni bohaterowie, jak ich tu nie polubić. Co rusz wpadają w jakieś tarapaty, ale się nie poddają.

Polecam nawet dla starszych, bo jak widać może też wciągnąć dorosłego odbiorcę. :)

Pierwsza część z serii o niezwykłej bandzie wełniaków! A dlaczego wełniaków? bo w skład bohaterów wchodzi koza, baran oraz lama, wszyscy mają miękką sierść. Razem...chciałabym napisać, są niepokonani...ale nie, tak nie jest. Co nie znaczy, że nie radzą sobie z przeciwnościami! Stawiają im czoła, z strachem w oczach, ale jednak! :) Czy poradzą sobie nawet z złą lisicą, która tak uwielbia gry, ze gra w nie z każdą swoją ofiara? Hm groźny przeciwnik, szczególnie głodny, ale przyjaciół się nie zostawia. Tego właśnie uczy książka, ze nie wolno się poddawać nawet jeśli nasz problem nas przerasta :) Czyta się szybko dzięki wielkim literom i sporej ilości rysunków. Polecam @z_mama_na_ty

Czasami trzeba wrzucić na luz, dać się porwać dobrej zabawie i przede wszystkim przestać analizować. Gand Wełniaków już się o to postara, by czytelnik spędził czas z uśmiechem na twarzy.

Poznajcie Bernarda, niezwykle odważną, przystojną i dzielną owcę. No dobrze, może tylko ona sama tak o sobie myśli. Każdego dnia towarzyszy jej lama - Szama Lama Ding Dong, która pluje w najmniej oczekiwanych momentach i Wiluś Kózka, koza angorska.

Cała trójka ma już dość bycia popychadłami podwórka. Benard wpada na pomysł, by stworzyć gang. Osobno nie są w stanie przeciwstawić się psu, opasłemu prosiakowi i wielkiej kotce, ale razem zdecydowanie będą groźniejsi i uda im się "zawełnować świat". Wtedy wszyscy będą schodzić im z drogi.

Plan wydaje się być prosty. Ale czy na pewno? Gdy na horyzoncie pojawia się lisica i zaczyna wykradać kury z kurnika, nadarza się okazja, by pokazać wszystkim swoją odwagę i uratować kury.

Jest to pierwsza część przygód puszystych przyjaciół, którzy bawią i rozśmieszają czytelnika, a także pokazują, że pomysłowość może okazać się dużo lepsza od siły. Zarówno tekst, jak i niezwykle zabawne ilustracje mają dostarczyć rozrywki i sprawić, by miło spędzić czas podczas lektury. Jest to książka dla tych, którzy szukają dobrego humoru, śmiesznych ilustracji i zabawnych scenek.

Przyjemna, zabawna książka dla nieco starszych dzieci.

Wełniane stworzenia chcą stworzyć bandę i siać postrach w okolicy. Niestety są sporymi nieudacznikami i to oni trzęsą się na widok chociażby Kevina Bekona czy Ringo. Są tutaj śmieszne nazwy i perypetie znane z kreskówek lecących kiedyś na Cartoon Network. Całość jest super zilustrowana.

Książkę można przeczytać w kilkadziesiąt minut. Jako przerywnik i lektura dla relaksu sprawdzi się idealnie.

Przyjemna, zabawna książka dla nieco starszych dzieci.

Książkę można przeczytać w...

głupiutka i smieszna ksiazka duzo ilustracji

• Serie
  • _następne zakupy
  • Must Read
  • Dla dzieci, Poziom 1

Dodaj cytat z książki Banda Wełniaków