Witryny nie do ukrycia. Jak zbudować stronę, którą znajdzie każda wyszukiwarka

Tłumaczenie: Jan Lipka
Wydawnictwo: Helion
Building Findable Web Sites: Web Standards SEO and Beyond
978-83-246-1836-1
pozycjonowanie stron, seo, sem
angielski
Rafał

Dzięki tej książce poznasz istotne znaczniki, promujące szybkie wyszukiwanie. Dowiesz się, w jaki sposób zapewnienie zgodności z standardami oraz zastosowanie mikroformatów wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Zdobędziesz wiedzę na temat mechanizmów po stronie serwera, wpływających na wizerunek Twojej strony. Opanujesz niuanse związane z pozycjonowaniem słów kluczowych. Zrozumiesz, jak wykorzystać wewnętrzną wyszukiwarkę i uniknąć zatorów oraz jakich narzędzi możesz użyć, aby odkryć potencjalne problemy. Autor prezentuje tu najpopularniejsze podejście do kwestii wyszukiwania:

standardy WWW + atrakcyjna treść = lepsze wyszukiwanie = większy sukces witryny

Robert | 2010-10-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: czerwiec 2010

Jedna z ciekawszych, jeśli nie najciekawsza książka dotycząca tematu SEO, jakie czytałem. Naprawdę spora dawka wiedzy i inspiracji. Myślę, że nawet "starzy wyjadacze" mogą tu uszczknąć coś dla siebie, a bynajmniej usystematyzują swoją wiedzę. Kilka ostatnich / dodatkowych rozdziałów (10-14) jest bezpłatnie dostępnych on-line w postaci plików PDF.

Hipek | 2013-05-25
Przeczytana: 25 maja 2013