Mała Syrenka

Okładka książki Mała Syrenka Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Mała Syrenka
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 63) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 63)
Hachette Polska
2017-11-08
2017-11-08
24 min.
9788328208872

Arielka jest najmłodszą spośród syrenich sióstr i jedyną ciągnie do świata, który znajduje się nad taflą oceanu. Pewnego razu syrenka dostrzega tonący statek oraz młodego mężczyznę, który nieprzytomnie kryje się pod falami wody. Arielka ratuje, jak się okazuje Księcia Eryka, ale szybko ucieka, kiedy orientuje się, że książę jest poszukiwany.
Syrenka zakochuje się w mężczyźnie od pierwszego wejrzenia, ale ma świadomość tego, jak światy ich obojga się różnią od siebie, zresztą, pewnie Eryk nawet jej nie pamięta. Arielka jest w błędzie. Książę doskonale zapamiętał dźwięczny i melodyjny śpiew Arielki. Ta zaś wchodzi w układ z podstępną ośmiornicą Urszulą, która ta pod przykrywką swoich niecnych planów, oferuje Arielce możliwość przybrania ludzkiej postaci i szansę ponownego spotkania księcia. Dziewczyna bez wahania zgadza się na postawione warunki. Arielka ma już ludzkie nogi, ale niestety, nie może porozumieć się z Erykiem ludzkim głosem. Chociaż Eryk przez milczenie dziewczyny nie rozpoznaje Arielki, ten zaprzyjaźnia się z nią, a nawet zawiązują nić porozumienia, sympatii. Oczywiście wiedźma Urszula od dawna ma chytry plan unicestwienia tej relacji. Od początku miała nieczyste sumienie i chce zniewolić Arielkę i zmusić jej ojca do poświęcenia na jej rzecz. Urszula pragnie tylko podmorskiego tronu i władzy nad światem oceanu. Wszystko zmierza ku klęsce relacji syrenki i księcia, a zarazem pomyślnemu rozwiązaniu sprawy, ale z pomocą Arielce nadchodzą prawdziwi przyjaciele, którzy rozumieją, w jakie kłopoty wpakowała się naiwna, rozmarzona i zakochana syrenka..

Najlepiej smakuje zakazany owoc. I tak człowiek często zgadza się na niepisane warunki albo też nawet świadomie, byle tylko zbliżyć się do zrealizowania upragnionego celu. Niestety, lekkie zaćmienie umysłu przysłonięte zafascynowaniem odkrywania tego, co nowe i nieznane, przyćmiewa logiczne i rzeczywiste rozumowanie, za co często później płaci się wysoką cenę. Dlatego warto mieć wspierających przyjaciół, którzy zareagują w odpowiednim momencie i powstrzymają przed popełnieniem rażącego i poważnego w konsekwencji dla nas błędu.

Syrenka zakochuje się w...

• Złota Kolekcja Bajek Disneya
  • Kolekcja chłopaków