Podstawowe zasady wiary chrześcijańskiej

Wydawnictwo: Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
10
1
9
0
8
0
7
0
6
0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
8388497057
liczba stron
487
kategoria
religia
język
polski
dodał
Marcin

Konstanty Wiazowski urodził się w 1935 roku na Podlasiu w rodzinie prawosławnej. W 1955 roku, po ukończeniu Liceum Pedagogicznego w Bielsku Podlaskim, został skierowany do pracy w Szkole Podstawowej w Aleksiczach. Na wyznanie wiary chrzest przyjął w białostockim zborze baptystów w 1968 roku. Po ukończeniu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (1959-63) został skierowany na...

Konstanty Wiazowski urodził się w 1935 roku na Podlasiu w rodzinie prawosławnej. W 1955 roku, po ukończeniu Liceum Pedagogicznego w Bielsku Podlaskim, został skierowany do pracy w Szkole Podstawowej w Aleksiczach. Na wyznanie wiary chrzest przyjął w białostockim zborze baptystów w 1968 roku. Po ukończeniu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (1959-63) został skierowany na uzupełniające studia do Międzynarodowego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Szwajcarii (1963-65). Po powrocie do kraju pełnił funkcję kaznodziei zborów baptystycznych w Bielsku Podlaskim (1965-66), potem w Hajnówce (1967-69). W latach 1969-80 pełnił funkcję sekretarza redakcji miesięcznika "Słowo Prawdy" oraz dojeżdżającego kaznodziei nowo powstałego zboru baptystów w Lublinie (1970-76). Ordynowany na stanowisko prezbitera w Warszawie (1987). Był sekretarzem Rady Kościoła (1984-87) i zwierzchnikiem Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce (1987-95).

Obecnie jest wykładowcą teologii systematycznej w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie-Radości. Zainteresowanie teologią sięga początków jego chrześcijańskiego życia. Stale szukał głębszego uzasadnienia podstaw swojej wiary. Umożliwił mu to dostęp do literatury angielskojęzycznej, przede wszystkim protestanckiej, ewangelikalnej. W książce tej zawarł więc nie tylko wiedzę teoretyczną, pochodzącą z książek, ale też praktyczną, zaczerpniętą z pracy duszpasterskiej w zborach i znajomości życia i pracy duszpasterzy, z którymi, z racji swoich obowiązków, często się kontaktował.

Swoją książkę pisał dla szerokiego kręgu szeregowych członków zboru, nieraz żywo zainteresowanych trudnymi zagadnieniami biblijnymi czy kościelnymi. Książka ta może być potraktowana jako podręcznik w przygotowaniu katechumenów do chrztu czy pogłębienia ich wiary po wstąpieniu do Kościoła.

"Dla ks. Wiazowskiego uprawianie dogmatyki nie jest "sztuką dla sztuki", lecz aktem wiary. Swoją głęboką wiedzę, uzyskaną na przestrzeni wielu lat studiów biblijnych i teologicznych, pragnie on wykorzystać do umacniania braci w wierze. Jest to służba na rzecz Kościoła w najlepszym znaczeniu tego słowa".

prof. dr hab. Karol Karski

 

źródło opisu: Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Warszawie 2000

źródło okładki: http://www.clc.org.pl

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 148
Marcin | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018

Rok czasu zajęła mi jej lektura. Książka ta dość obszernie ukazuje najważniejsze kwestie wiary chrześcijańskiej w ujęciu protestanckim, baptystycznym. Pokazuje również różnicę pomiędzy teologią systematyczną a katolicką. W niektórych rozdziałach obala niebiblijne dogmaty katolickie. Książka, do której za jakiś czas wrócę.

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Staruszek Logan- Strefy Wojny

STARY, ALE JARY Dwa dzieła Marka Millara zrobione dla Marvela, „Wojna domowa” i „Staruszek Logan” to także dwa najlepiej sprzedające się komiksy w hi...

zgłoś błąd zgłoś błąd