Zgłosuj na książki roku 2017
8320404517
technika
Bambi

Książka zawiera omówienie budowy i działania oraz charakterystyk przetworników i czujników, a także różnych elektronicznych układów i członów funkcyjnych oraz urządzeń pomocniczych wchodzących w skład systemów pomiarowych o różnym stopniu złożoności. Opisano zniekształcenia przebiegów badanych wielkości, wynikające zarówno z fizycznych zasad działania urządzeń, jak i błędów popełnianych w...

Opisano zniekształcenia przebiegów badanych wielkości, wynikające zarówno z fizycznych zasad działania urządzeń, jak i błędów popełnianych w konstrukcji czujników, doborze układów i aparatury pomiarowej oraz instalacji urządzeń na obiekcie badanym. Omówiono drogi przenikania zakłóceń sieciowych do aparatury pomiarowej oraz sposoby eliminacji i ograniczania tych zakłóceń.
Opisano metody rejestracji, szczególnie magnetycznej, zasady analizy wyników pomiaru, wzorcowania aparatury pomiarowej oraz opracowywania wyników pomiaru.
Książka jest przeznaczona dla inżynierów i techników różnych specjalności, zajmujących się pomiarami nieelektrycznych wielkości fizycznych oraz dla studentów uczelni technicznych.

źródło opisu: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne 1982

źródło okładki: google