Wirusy

Seria: Omega
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
Les virus
Grzegorz

Każdemu z nas nieobce są określenia: grypa wirusowa, żółtaczka wirusowa, wirus ospy, choroba pochodzenia wirusowego. Co to są wirusy? Dlaczego w przypadku pewnych chorób mówimy o bakteriach, które je wywołują, w przypadku innych odpowiedzialnością obciążamy wirusy? Książka niniejsza zapozna czytelników z zagadkowymi jeszcze do niedawna organizmami, które uczeni umieścili "na drabinie istot...

Książka niniejsza zapozna czytelników z zagadkowymi jeszcze do niedawna organizmami, które uczeni umieścili "na drabinie istot żywych pomiędzy największymi cząsteczkami a najmniejszymi bakteriami". Znajdują się w niej informacje o metodach i historii badań nad wirusami, o ich budowie i cechach charakterystycznych, o ich głównych rodzinach, wreszcie o odporności i walce z chorobami pochodzenia wirusowego.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1964

źródło okładki: Zdjęcie autorskie