BLIZA - Kwartalnik Artystyczny nr 3 (27) 2016 - Nagrody literackie

Wydawnictwo: Centrum Kultury w Gdyni
20806213
czasopisma
Abdita

- Z przyjemnością włączamy się w święto literatury w Gdyni. Co może zaskakujące, nagrody literackie również same w sobie mogą być niezmiernie interesującym tematem. W przekonywujący sposób potwierdzają to teksty i wypowiedzi naszych autorów, wśród których znajdują się ci, którzy bywali zarówno ich laureatami, jak i też sami pełnili funkcję jurorów – mówi Adam Kamiński, sekretarz redakcji Blizy.

W numerze o nagrodach literackich i znaczeniu literatury w ogóle piszą: Przemysław Czapliński, Piotr Śliwiński, Anna Janko, Andrzej Franaszek, Krzysztof Czyżewski, Paweł Próchniak, Włodzimierz Kowalewski, Krzysztof Ćwikliński, Artur Jabłoński. Rozmowy z Wojciechem Szczurkiem, Aleksandrem Nawareckim, Arkadiuszem Sylwestrowiczem, Julianem Skelnikiem. Wiersze Justyny Bargielskiej, Jakobe Mansztajna, Andrzeja Sosnowskiego, Piotra Janickiego, Tomasza Różyckiego.

• Złotko
  • Zła Julia
  • Zaklinacz ognia
  • Niepowszedni. Obława
  • Słodkie życie
  • Ludzie na drzewach
  • Mężczyzna, który gonił swój cień
  • Serce królowej

7,16 (31 ocen i opinii)
Ludzie na drzewach
Hanya Yanagihara

6,73 (30 ocen i opinii)
Mężczyzna, który gonił swój cień
David Lagercrantz

6,57 (232 ocen i opinii)