Narracja, tożsamość i czas

Wydawnictwo: Universitas
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
832420640X

Autorka poszukuje odpowiedzi na pytanie o przyczyny ekspansji narracji jednej z głównych kategorii współczesnej humanistyki. Wskazuje na przemiany zachodzące w rozumieniu zagadnień podmiotu i nakierowaniu na kwestię konstruowania własnej tożsamości w procesie samorozumienia. Niniejsza monografia narracji zawiera omówienie zarówno głównej fazy ewolucji narratywistycznego myślenia o kulturze, jak

FromNorwayWithLove | 2012-08-31
Przeczytana: 27 marca 2014

Swój egzemplarz "Narracji, tożsamości i czasu" kupiłam dziesięć lat temu. To była deszczowa, szara jesień. Coś padało, deszcz albo śnieg z deszczem. W każdym razie było sino. Schowałam się w księgarni i udając osobę zainteresowaną ofertą wydawniczą nasiąkałam ciepłem tamtego miejsca. Na grzbiecie cienkiej, białej książeczki zobaczyłam 5 mocnych wyrazów: czas tożsamość rosner narracja katarzyna. I zaniosłam to do domu. Chciałam otoczyć ciepłem, które wchłonęłam w księgarni. Naprawdę chciałam. Ale nie mogłam przebrnąć przez wstęp. Jeden raz, drugi. Rzuciłam w kąt, ale przez cały czas towarzyszyło mi poczucie, że popełniam zaniedbanie wobec samej siebie. Ta cienka biała książeczka rosła mi w duszy jako wyrzut sumienia. I woziłam ją ze sobą po świecie, nosiłam do poczekalni i parków. Leżała ze mną w łóżku, wylegiwała się samotnie w torebkach. Żadnego pierwszego rozdziału nie czytałam tyle razy! Trzy dni temu podjęłam solidne postanowienie: teraz. Jak skok z trampoliny, kiedy po...

funnyhaha | 2013-09-02
Mary | 2016-04-22