Międzynarodowe instytucje finansowe w Polsce w okresie transformacji

biznes, finanse

....Recenzowany tekst jest bardzo wartościowym materiałem z punktu widzenia treści, która stanowi kompleksowy przegląd najważniejszych międzynarodowych instytucji finansowych, a w tym ich genezy, faz rozwoju, realizacji celów statutowych, a także zaangażowania w procesy transformowania gospodarek Europy Środkowo-Wschodniej. Na tym tle jest pokazany udział Polski jako członka poszczególnych organizacji, względnie jako recipienta strumieni pomocy rozwojowej w okresie transformacji. (...) Jego merytoryczna treść wypełnia swoistą lukę w polskiej literaturze. W książce autorstwa Erica Ambukitay i Killiona Munyamay przedstawiono bowiem w sposób kompleksowy te elementy infrastruktury stosunków ekonomicznych, z których funkcji i środków pomocowych korzystały i korzystają także transformowane gospodarki krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Z tego względu książka stanowić będzie cenne źródło wiedzy dla tych wszystkich, którzy pragną zrozumieć funkcjonowanie wielkich międzynarodowych instytucji finansowych, jak również udział tych instytucji w procesach reformowania gospodarek, w tym gospodarki polskiej. Prof. dr hab. Alfred Janc