Europejski Bank Centralny

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Europejski Bank Centralny
biznes, finanse
hanciu

Niniejsza publikacja ma na celu przybliżenie polskiemu czytelnikowi okoliczności utworzenia Europejskiego Banku Centralnego, struktury organizacyjnej oraz zasad funkcjonowania. Analizie poddano również działalność banku od momentu rozpoczęcia funkcjonowania 1 stycznia 1999 r. do ostatniej obniżki stóp procentowych w czerwcu 2003 r.

źródło opisu: http://ekonomiczna24.osdw.pl/ksiazka/MONIKA-GRZESI...(?)

źródło okładki: google

hanciu | 2016-07-11
Na półkach: Przeczytane, Polityka, Finanse
Przeczytana: 11 lipca 2016

Książka całkiem dobrze opisuje rozwój koncepcji Europejskiego Banku Centralnego oraz pierwsze 5 lat jego działania.Historia zaczyna się po zakończeniu II Wojny Światowej,a kończy w momencie wejścia Polski w struktury UE.Rzecz jasna, nie obyło się bez laurek i frazesów pod adresem EBC, "gwarantującego stabilność" i "bezpieczeństwo" krajom członkowskim ale nawet tutaj autorka nie popada w przesadny euro-optymizm, charakterystyczny dla wielu tego typu publikacji.Realizm i chłodne spojrzenie na partykularne interesy państw narodowych jest jedną z zasadniczych zalet tej raptem 150-cio stronicowej książeczki.Praca została rzetelnie napisana i nie powinna sprawiać kłopotów nawet laikom.

Na półkach