Mój mały kodeks drogowy

Wydawnictwo: Skrzat
youstyna

Każdy rodzic i nauczyciel wie, że edukację komunikacyjną dzieci należy rozpocząć jak najwcześniej. Zgodnie z przepisami już siedmiolatki mają prawo do samodzielnego wychodzenia na drogi publiczne. Do tego czasu powinny opanować podstawowe zasady ruchu drogowego. Oprócz wiedzy teoretycznej na drodze trzeba wykazać się spostrzegawczością, wyobraźnią i uwagą.Przygotowując te ćwiczenia, staraliśmy się połączyć wiedzę teoretyczną z dodatkowymi umiejętnościami pozwalającymi podnieść bezpieczeństwo naszych dzieci na drodze. Dlatego oprócz podstawowych zasad kodeksu drogowego dzieci doskonalić będą spostrzeganie (wklejanie odpowiednich naklejek), orientację w przestrzeni (zadania z lewą i prawą stroną) oraz myślenie przyczynowo-skutkowe (układanie historyjek obrazkowych, analizowanie przedstawionych ilustracji).