Major Kups odsłania kulisy… 56 Kompania Specjalna

Wydawnictwo: Combat 56
klaudyna

Tak o niej pisze autor- Piotr Bernabiuk: Jest to absolutnie nowa książka, w której pozostały obszerne fragmenty, całe rozdziały z poprzedniej. Rzeczywiście, w nowej wersji major Kups odsłania kulisy, ale nie tylko 56 KS. Sięgamy w niej do wielu wątków pominiętych w poprzedniej, do wydarzeń Sierpnia i stanu wojennego, do ideologicznego usytuowania ówczesnych specjalsów, do mechanizmów...

Tak o niej pisze autor- Piotr Bernabiuk:
Rzeczywiście, w nowej wersji major Kups odsłania kulisy, ale nie tylko 56 KS. Sięgamy w niej do wielu wątków pominiętych w poprzedniej, do wydarzeń Sierpnia i stanu wojennego, do ideologicznego usytuowania ówczesnych specjalsów, do mechanizmów paraliżujących rozwój i szkolenie armii, wreszcie do ludzkiej głupoty.
Obśmiewamy tę głupotę i nieudolność, zarówno na górze jak i na dole. Z tym, że nie idziemy za dzisiejszą modą wyciągania ludzi za uszy, bohaterów, którym dowalamy, kamuflujemy pod pseudonimami. Nie znajdujemy przyjemności w robieniu komuś przykrości, w ośmieszaniu ludzi, którzy może już z tego świata odeszli, a może bardzo się zmienili. Przecież są to sprawy sprzed dziesiątków lat. A mechanizmy chcemy pokazać, ku pouczeniu i przestrodze, bo dziś nadal działają, tyle że w innej formule, w nowym wykonaniu, niestety, często z takim samym skutkiem.
Opisujemy także działania agenturalne komandosów w ostatnim okresie istnienia jednostki, a nawet po jej likwidacji. Nikt pewnie nie ma dotąd o nich pojęcia, więc postanowiliśmy odkryć kulisy, jak nas używano między innymi w porachunkach generałów.
Dokładamy także lub wzbogacamy rozdziały przybliżające stronę techniczną – uzbrojenie, nurkowanie, skoki spadochronowe.

źródło opisu: autor

źródło okładki: strona

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!