10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
mkmorgoth

Niniejszy przewodnik opisuje szczegółowo historię i obiekty na trasie zwiedzania po zamku. Wnikliwie scharakteryzowano tarasy przyzamkowe. Ponadto przedstawiono zamek Stary Książ, Mauzoleum, Stado Ogierów, Obserwatorium Geofizyczne Instytutu Geofizyki PAN, palmiarnię w Lubiechowie, Książański Park Krajobrazowy oraz szlaki turystyczne okolic zamku.

źródło opisu: Wydawnictwo Laumann Piechowice, 1994

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

mkmorgoth | 2016-04-27
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Wydany w 1994 roku, a więc 22 lata temu niniejszy przewodnik, wciąż zachwyca. Zachwyca nie tylko fotografiami, ale przede wszystkim rzetelną i fachową wiedzą. Barwnie przedstawiona jest w nim historia zamku, jego właścicieli. Spójnie są opisane najważniejsze sale i to co na zamku się zachowało. Przewodnik skierowany jest dla każdego pasjonata dolnośląskich zamków. I śmiało mogę powiedzieć, że jest to najlepszy przewodnik po zamku Książ. A tego typu przewodników na rynku jest co raz mniej. Jednego z autorów, który jest przewodnikiem, wciąż można spotkać podczas wycieczek po zamkowych zakamarkach.

magdusia87 | 2019-03-26
zuczeki | 2018-10-21