Czy dzieci powinny wierzyć w Boga?

Wydawnictwo: Samsara
The Spiritual Child: The New Science on Parenting for Health and Lifelong Thriving
Precious

W dzisiejszych czasach rodzicielstwo wiąże się z wieloma wyzwaniami: troską o zdrowie dzieci, ich sukcesy w szkole i rozwój silnego umysłu, a także motywacją do nauki i jak najlepszym przygotowaniem do wejścia w dorosłe życie. W swej zdumiewającej książce "Czy dzieci powinny wierzyć w Boga?" autorka, doktor psychologii Lisa Miller, przedstawia nową wielką ideę: wychowywanie dzieci w oparciu o...

W swej zdumiewającej książce "Czy dzieci powinny wierzyć w Boga?" autorka, doktor psychologii Lisa Miller, przedstawia nową wielką ideę: wychowywanie dzieci w oparciu o potęgę i podstawy naukowe duchowości. Łącząc wyniki nowatorskich badań naukowych z bogatymi zasobami dowodów anegdotycznych, Lisa Miller wyjaśnia, co łączy duchowość – osobisty związek z siłą wyższą, taką jak Natura, Bóg, Duch czy Wszechświat, kochającą i zapewniającą przewodnictwo – ze zdrowiem fizycznym i umysłowym.

Książka ta przekłada odkrycia naukowe na praktyczne porady dla rodziców, dając konkretne sposoby na rozwój dobrostanu ich dzieci oraz nich samych. W tej prowokacyjnej, skłaniającej do dyskusji książce dr Miller przedstawia pionierski sposób myślenia o współczesnym rodzicielstwie.

źródło opisu: Wydawnictwo Samsara, 2016

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

WRoliMamy | 2019-07-16
Przeczytana: 20 listopada 2016

Uwielbiam górskie wspinaczki, choć czasem z wielkim trudem zdobywam szczyt, łapiąc jakby ostatni dech w piersi. A potem czuję niesamowity pokój w sercu i duszy, radość z przezwyciężenia swoich słabości, oraz czuję, że nie jestem sama, że jest coś więcej, że jest ktoś więcej – i nie piszę tutaj o towarzyszu wspinaczki.

Żyjemy dziś w świecie pełnym hałasu, w nieustannym pośpiechu i odnoszę wrażenie, że zapominamy, by zatrzymać się na moment. Chyba boimy się samotności, pozostania choć na chwilę samym ze swoimi myślami, lękami, troskami. Szkoda, bo ten czas osamotnienia bywa uzdrowicielski dla naszej duszy, gdy zdajemy sobie sprawę, że jest coś ponad tym światem, niejaka siła wyższa. Dla jednych Matka Natura, dla innych Bóg, Elohim, Jahwe, Jezus, a dla innych wszechświat rządzony prawami fizyki i nauki.

Czy zastanawialiście się dlaczego dzieci z dużą łatwością i naiwnością wierzą w krasnoludki, elfy, wróżki, itp. Czy dzieci powinny wierzyć w Świętego Mikołaja, Wielkanocnego...

Ewelina Świderek | 2018-04-15

treść bardzo cenna, natomiast sposób pisania irytujący - nieustanne powtarzanie, że to udowodnione naukowo, że na podstawie niezliczonych badań, że dorobek naukowy autorki jest jak stąd do kosmosu może wyprowadzić z równowagi