Zrozum swojego malucha

Tłumaczenie: Robert Waliś
Wydawnictwo: KE Liber
dziecko, wychowanie dziecka
hobby

Niniejsza książka umożliwia wgląd w emocjonalny świat dziecka w okresie jego drugiego i trzeciego roku życia. Co sprawia, że ?okropne dwulatki? właśnie tak się zachowują? Skąd rodzice mają wiedzieć, czy ich pociecha jest już gotowa, aby pozostawić ją pod opieką innych osób? Lisa Miller prowadzi czytelników przez kolejne etapy rozwoju dwulatka, udzielając cennych wskazówek dotyczących radzenia sobie z ?małym tyranem?, niezwykłej roli zabawek czy rozwoju zdolności językowych i komunikacji niewerbalnej. Opisuje sposoby pomagania dziecku w wyrażaniu i łagodzeniu trudnego uczucia zazdrości oraz przygotowywania malca do zaakceptowania młodszego rodzeństwa i nawiązania pierwszych przyjaźni. Co sprawia, że trzylatki w jednej chwili zachowują się jak niemowlaki, aby za moment przypominać małych dorosłych? Jak sobie radzą z pojawieniem się kolejnego dziecka w rodzinie? Czy mogą doświadczać uczuć natury seksualnej? Czy mają sumienie? Louise Emanuel pokazuje czytelnikowi kolejne ważne wydarzenia w rozwoju trzylatka wyrastającego z niemowlęctwa i wkraczającego w świat coraz szerszych horyzontów społecznych i emocjonalnych. Proponuje wiele skutecznych porad dotyczących dyscypliny, radzenia sobie z rozłąką, zaburzeń snu, trudności w korzystaniu z toalety, potęgi wyobraźni, wchodzenia w kontakty międzyludzkie oraz zachęcania dzieci do rozwijania własnej tożsamości poprzez budowanie więzi z rodziną i przyjaciółmi.

Kamila | 2016-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2016