Alkoholizm. Grzech czy choroba?

Okładka książki Alkoholizm. Grzech czy choroba? Wiktor Osiatyński
Okładka książki Alkoholizm. Grzech czy choroba?
Wiktor Osiatyński Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Iskry
2005-01-01
2005-01-01

Ta książka jest moim zdaniem publicystyczną formą przedstawienia alkoholizmu jako problemu społecznego. Nie jest tak osobista, pełna emocji i wewnętrznych sprzeczności jak "Rechab". Czytając tę książkę przekonałam się, że sam alkoholizm jest ciągłą wewnętrzną walką i zgadzam się z Panem Osiatyńskim brakiem pewnych umiejętności życiowych.
"Z biegiem lat dochodzę jednak do wniosku, że alkoholizm jest czymś więcej niż chorobą i że o nim można także mówić w kategoriach grzechu. Ale ani pojęcie grzechu, ani koncepcja choroby nie oddają w pełni jego istoty. Doświadczenie uzależnienia i wyzdrowienia sugeruje, by raczej postrzegać alkoholizm w kategoriach braku pewnych ważnych umiejętności życiowych. Nie oznacza to, że każdy, kto nie ma takich umiejętności, musi się uzależnić. Ale każdy uzależniony umiejętności tych nie ma..."

"Z biegiem lat dochodzę jednak do...

Fajne wywiady refleksyjna.

Fajne wywiady refleksyjna.

Książka chyba bardziej socjologiczna niż psychologiczna i bardziej dla leczących ludzi z uzależnień, a nie dla uzależnionych -albo w sumie dla wszystkich, aby lepiej zrozumieć tą chorobę i ludzi na nią cierpiących.

Książka pożyteczna i wartościowa odsłaniający chorobę alkoholową i środowisko AA.

Wartościowa ksiazka

Wartościowa ksiazka

• Nauka
  • E-book przeczytane
  • 2016
  • Naukowe
  • #52bookchallenge'17
  • Biografie

Dodaj cytat z książki Alkoholizm. Grzech czy choroba?