Mężczyzna od podszewki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia na co Dzień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
978-83-7554-009-3
psychologia, mężczyzna
czupirek

Książka lekka i przyjemna o sprawach bardzo ważnych nie tylko dla mężczyzn. Powstała z potrzeby serca... kobiecego, po to by lepiej mężczyzn zrozumieć. Wnikliwe kobiece pytania, zadawane doświadczonemu terapeucie - odkrywają te męskie sprawy, o których mężczyźni zwykle nie potrafią lub boją się mówić: od niepokoju związanego z nieznaną im wrażliwością, reakcją na zdradę - własną lub najbliższej osoby, po lęki związane z seksem i własnym zdrowiem.

„Współpracując całe lata z najróżniejszymi miesięcznikami, zauważyłam, że w prasie kobiecej aż roi się od porad. W męskiej - niekoniecznie, a na psychologię nie ma miejsca. Mężczyzna ma być silny, zwarty, gotowy. Rozterki i pytania zostawia kobietom. Jako osoba przekorna zaryzykowałam stwierdzenie, że również mężczyzna myśli. Lecz aby nadmiernie Was nie obciążać, daję Wam książkę lekką, przyjemną i łatwą. Jeśli jednak nie poradzicie sobie z lekturą (w trakcie jej powstawania dowiedziałam się, że mężczyzna nie mówi i nie czyta) - przekażcie ją swojej partnerce. Bo chociaż podobno kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa, może w końcu się dogadamy?”
Irena Stanisławska

haust | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, 52/2014
Przeczytana: 13 lutego 2014

W zasadzie oprócz utrwalenia kilku znanych mi stereotypów na temat płci nie przeczytałem w tej książce niczego nowego. Dłużej zostałem przy rozdziałach mówiących o zdradzie, padło tam kilka ciekawych wyjaśnień naszych zachowań w kwestii skoków w bok. Całość jednak nie zachwyca, prześlizgujemy się po powierzchni pojęć i stereotypów, a wszystko jest wypowiadane dość irytującym, arbitralnym tonem. Na szczęście to lektura na jedno popołudnie.

Justyna_78 | 2011-09-10
Przeczytana: 02 lutego 2009

Dla interesujących się psychologią
Książka to kompendium wiedzy na temat męskich zachowań, upodobań i zwyczajów. To klucz do męskiej psychiki. Książka adresowana jest głównie do mężczyzn ale polecam również kobietom, jeśli ktoś interesuje się psychologią. Książka napisana w formie dialogu, szybko się ją czyta.

Magda | 2016-04-03
Przeczytana: 03 grudnia 2014