Tango z samym sobą

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
literatura piękna

Czym jest ta książkaa Najprościej: antologią wybranych dzieł wybitnego pisarza. Nie tylko dramatów i opowiadań, z których Sławomir Mrożek przede wszystkim słynie, ale też esejów, felietonów czy listów. zatem Super Mrożeka Mrożek the besta Można i tak... Ale jest przecież czymś więcej albo inaczej. Układa się mianowicie w wielogatunkową i wielowątkową opowieść mającą swojego bohatera i swoją historię. Tym bohaterem jest trochę sam Mrożek, a trochę każdy, kto urodził się w Polsce w XX wieku i zaznał wielu przygód człowieka myślącego, jakich ten wiek nikomu nie szczędził.