Comment ratatiner les vampires?
9788328011939
Anna Janczyszyn

Wampiry to nocne stworzenia z ostrymi zębami. Od zawsze na ich widok ludzie bledną i trzęsą się ze strachu... Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów, żeby się z nimi nie spotkać albo żeby je przegonić! Do biegu, gotowi! Wampiry, drżyjcie!

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: google

dwor_ksiazek_i_slow | 2018-04-08
Przeczytana: luty 2018

Z moją córeczką wypożyczyłyśmy tę książkę z biblioteki miejskiej i bardzo nam przypadła do gustu. Później ciężko było nam się z nią rozstać ponieważ ma cudowną grafikę i bardzo nas rozśmieszała. Więc...

"Strachy na lachy" to seria książek która, pokazuje naszym pociechom, w prosty i zabawny sposób jak sobie radzić z koszmarami: wampirami, czarownicami, pajakami, wilkami, duchami... Ukazuje strachy w sposób żartobliwy i sprawia, że nie są już tak przerażające, a nawet daje rady jak sobie z nimi radzić.

Ta książka to po prostu "poradnik" dla najmłodszych jak rozpoznać wampira i jak go pokonać. Dziecko dowiaduje się czym są wampiry, jak je odróżnić od "nie wampira" czyli że: wampiry mają ostre zeby, długie paznokcie oraz nie mają odbicia w lustrze ani własnego cienia, piją krew. Przedstawione są śmieszne porady i sposoby radzenia sobie z wampirami, tak by dziecko zrozumiało, że wystarczy prosta sztuczka na jego pokonanie. Autorzy mają świetne pomysły na radzenie sobie z tymi...

zdolnedzieci | 2017-02-06

Zerkam na półkę, ale okładka książki napawa mnie niepokojem. Może to nie jest dobre rozwiązanie? Może właśnie po przeczytaniu tej książki dzieci będą nawiedzać częstsze koszmary? W końcu jednak zabieram "koszmarki" ze sobą. A co! Do odważnych świat należy!

"Strachy na lachy" to seria, która przedstawia najczęstsze koszmary senne naszych dzieci. Zresztą nie tylko senne... Dzieci mają niesamowicie rozwiniętą wyobraźnię i nieraz trudno im odróżnić fikcję od rzeczywistości. Seria, którą niedawno miałam szansę poznać, pomaga uporać się z lękiem, przed wampirami, pająkami, smokami, duchami itp.
Sięgając po książki, nie byłam pewna, czy zamiast oswoić dzieci z kreaturami, nie wzbudzę w nich jeszcze większego strachu. Zwłaszcza, że wcześniej Rafał nie wiedział kim jest wampir, czy czarownica . Na całe szczęście, moje wątpliwości szybko zostały rozwiane.
Książki z serii "Strachy na lachy" doskonale parodiują przerażające stwory. Wstęp zawsze nieco trzyma w napięciu - pokazując, że...