Wszyscy moi przyjaciele

Seria: Opowieści ze Stumilowego Lasu
Wydawnictwo: Egmont Polska
Alle mine venner
annan

Puchatkowi skończył się miód. Sowa opowiada mu historię o swoim wujku, który był pszczelarzem i zmagazynował wielkie zapasy miodu w wyschniętej studni na skraju Stumilowego Lasu. Puchatek z przyjaciółmi wyruszają na poszukiwanie miodu.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

annan | 2015-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Z biblioteczki mojego synka (lat cztery).

Fabuła: Kubuś Puchatek jest smutny, bo skończyły mu się zapasy miodu. Tygrysek radzi mu, żeby udał się po pomoc do Sowy. Sowa opowiada Puchatkowi historię o zapasach miodu zmagazynowanych przez jej wujka pszczelarza w wyschniętej studni na skraju Stumilowego Lasu. Puchatek razem z Sową, Tygryskiem, Prosiaczkiem i Kłapouchym wybierają się na wyprawę w poszukiwaniu miodu. Po drodze napotykają różne trudności: najpierw muszą pokonać wysoką skałę, a później okazuje się że miodu pilnują dzikie pszczoły. Dzięki pomocy przyjaciół Puchatek wraca do domu z wiaderkiem miodu.

Krzysiowi książka się podoba, ale mi nie za bardzo.