It's Earnings That Count. Finding Stocks with Earnings Power for Long-Term Profits 1st Edition

Wydawnictwo: McGraw-Hill
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
inwestowanie
biznes, finanse
angielski
zommy

It’s Earnings That Count introduces the Earnings Power Box™― a tool for identifying companies with a wide gap between their accrual performance and earnings. Features include six ratios investors can use to make smarter decisions, techniques for identifying companies poised to outgain the market over the next five to ten years, and more.

źródło opisu: amazon.com

źródło okładki: amazon.com

zommy | 2015-08-01

Bardzo ciekawy koncept dzielenia zysków na defensywne i ofensywne. Wysoka ocena, bo niektóre pomysły na amortyzację wartości niematerialnych uznałem za ciekawe. Należy pamiętać, że standardy rachunkowości się zmieniają, dlatego stosować z ostrożnością. Duży plus za naciskanie na zabezpieczenie się przed ryzykiem utraty kapitału przy wyborze spółek wzrostowych, o czym wielu inwestorów zdaje się zapominać.