Poznaj siebie

Wydawnictwo: Za próg
Poznaj siebie
religia
Tomaton

Książka oparta na odwiecznych źródłach blisko i dalekowschodnich pomaga rozwiązać dylemat nauk materialnych, które od wieków nie mogą sobie poradzić z pytaniem, w jaki sposób człowiek żyje, funkcjonuje, uczy się, tworzy i niszczy, a w następnej chwili umiera i staje się czymś, czego już nie można nazwać człowiekiem. Czego brakuje temu jeszcze kompletnemu ciału, że nie może już myśleć i działać? Czym jest to COŚ, co odeszło bezpowrotnie?

Kim jestem, skąd jestem, dokąd zmierzam? Dlaczego jestem tutaj, w tym świecie i jaki jest sens mojego życia? Dlaczego jestem samotny wśród tłumów lub niepotrzebnie wplątany, niezadowolony z siebie i zniechęcony? Dlaczego los we mnie bije jak w worek treningowy i pomimo moich najlepszych starań dopadają mnie niepowodzenia, nieszczęścia i choroby? Gdzie jest szczęście, o którym wszyscy mówią, ale mało kto je osiąga? Jak znaleźć wyjście z sytuacji, w której czujemy się obco i niewygodnie? Oto odwieczne pytania bez odpowiedzi, choć paradoksalnie odpowiedź mamy w sobie.

Reinkarnacja, transmigracja i prawo karmy; z czego się składa i jak funkcjonuje umysł; co to jest psyche i jak się tworzy; co to jest dusza i duch; klasyfikacja grzechu; "nie zabijaj", czyli dlaczego powinniśmy przestać odżywiać się mięsem; walczyć czy godzić się z przeznaczeniem; jak powstaje forma ludzka; związek żywiołów z Zodiakiem; jak przerwać błędne koło narodzin i śmierci; czakry, medytacja - to tylko niektóre zagadnienia wyjaśniane przez autora.

źródło opisu: http://studiozaprog.blogspot.com/p/literatura-studia-za-prog.html

źródło okładki: http://studiozaprog.blogspot.com/p/literatura-studia-za-prog.html

zmichal | 2018-11-19

Dużo tematów daje do myślenia, ale wciąż większość bazuje na teoriach, których nie sposób zweryfikować szaremu człowiekowi.

Tomaton | 2015-07-25
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Książka tłumaczy wszystkie aspekty mistycyzmu i związane z nim zagadnienia. Mimo, że użyte w niej terminy są dla wielu ludzi nowe, nie ma problemu ze zrozumieniem książki.