Piotr Listkiewicz

Piotr Listkiewicz, pisarz, tłumacz, publicysta, urodził się w 1945 roku w Radomiu, gdzie z niewielkimi przerwami spędził trzydzieści sześć lat. Od wczesnych lat młodzieńczych poszukiwał sensu życia i... Piotr Listkiewicz, pisarz, tłumacz, publicysta, urodził się w 1945 roku w Radomiu, gdzie z niewielkimi przerwami spędził trzydzieści sześć lat. Od wczesnych lat młodzieńczych poszukiwał sensu życia i odpowiedzi na pytania dotyczące ludzkiej egzystencji, duszy, Boga i kosmosu oraz interesował się tak nietypowymi dla ówczesnej polskiej rzeczywistości zagadnieniami jak reinkarnacja, możliwość istnienia innych cywilizacji itp., w międzyczasie poświęcając się działalności twórczej i kulturalnej w środowisku młodzieżowym. W latach siedemdziesiątych nastąpiło spotkanie z Biblią oraz średniowiecznymi ikonami, co skierowało jego zainteresowania w stronę tematyki duchowej.

Od 1982 roku mieszka z rodziną w Australii, tu też, w 1986 roku, zaczęła się jego prawdziwa "przygoda z mistycyzmem". Dopiero na Zachodzie ze zdumieniem i zachwytem odkrył nieprzebrane bogactwo bibliotek, gdzie zaczął poznawać i studiować filozofie i religie orientalne oraz prawdziwe skarby literatury mistycznej. Elementy układanki zaczęły wreszcie pasować do siebie - wszystko stało się logiczne i jasne.

W okresie od 1987 roku do chwili obecnej Piotr Listkiewicz przetłumaczył ponad 20 książek, w tym wydaną w Polsce w 1995 roku Księgę Mirdada (drugie wydanie drukowane i elektroniczne zostało wydane w 2005 roku przez "Za próg") - klasyczne dzieło światowej literatury mistycznej oraz Ewangelię Jezusa, która ukazała się w styczniu 2006 r. w Polsce. W latach 90. współpracował z miesięcznikami Nie z tej Ziemi, Nieznany Świat i Eko-świat oraz z pismami polonijnymi: Alfa, Tygodnik Polski, Kurier Zachodni i Polonet, publikując artykuły o tematyce ezoterycznej, kulturalno-społecznej i ekologicznej. W międzyczasie powstało sporo notatek, które stały się materiałem wyjściowym do serii własnych książek będących czymś w rodzaju podsumowania wieloletnich studiów.

źródło opisu: Maria Magdalena - mit odkłamany (wydanie elektroniczne)

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Maria Magdalena - mit odkłamany
Maria Magdalena - mit odkłamany
Piotr Listkiewicz

7 (1 ocen i 0 opinii)
Maria Magdalena - mit odkłamany
Wydaje się, że po tsunami, które przeleciało przez świat po ukazaniu się Kodu Leonarda da Vinci i filmu o tym samym tytule, nic już więcej nie potrzeba dodawać do intrygującej historii Marii Magdaleny...
czytelników: 10 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)
Poznaj siebie
Poznaj siebie
Piotr Listkiewicz

8,5 (2 ocen i 2 opinii)
Poznaj siebie
Książka oparta na odwiecznych źródłach blisko i dalekowschodnich pomaga rozwiązać dylemat nauk materialnych, które od wieków nie mogą sobie poradzić z pytaniem, w jaki sposób człowiek żyje, funkcjonuj...
czytelników: 15 | opinie: 2 | ocena: 8,5 (2 głosy)
Tao. Droga i sposób życia
Tao. Droga i sposób życia
Piotr Listkiewicz

0 (0 ocen i 0 opinii)
Tao. Droga i sposób życia
Książka jest komentarzem do słynnej rozprawy napisanej ok. 600 lat przed naszą erą przez chińskiego mistyka Lao Tzu.
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

3
3
23
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd