M3 Lee/Grant. Vol. 1

Wydawnictwo: Aj-Press
9788372372031

Książka zawiera na początku rys historyczny rozwoju broni pancernej w USA po I wojnie światowej ze szczególnym uwzględnieniem nowej organizacji amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego po wybuchu II wojny światowej w Europie. Zasadniczą część pracy rozpoczyna rozdział o projekcie czołgu M3 i pracach zmierzających do uruchomienia jego produkcji w szeregu zakładów, które w ekspresowym tempie przygotowywały się do podjęcia zupełnie nowej produkcji z wykorzystaniem posiadanego parku maszynowego (szczególnie zakładów, produkujących do tej pory lokomotywy). Szczegółowo opisano zasadnicze podzespoły czołgu, tj. silniki poszczególnych wersji, zawieszenie, uzbrojenie itp. Zamieszczono również przekroje zasadniczych wersji czołgu M3. W dalszej części omówiono poszczególne wersje czołgu M3 (bez uwzględnienia wersji jednowieżowej Grant ta będzie omówiona w drugiej części), ilustrując to pięciorzutowymi rysunkami w skali 1:35 oraz zdjęciami, niektórymi do tej pory nie publikowanymi.

Raduss | 2015-12-31
roman as | 2011-02-04