Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w prywatyzacji polskiej gospodarki

Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa "Dom Organizatora"
biznes, finanse

Książka stanowi próbę przedstawienia złożonej i wielowymiarowej problematyki procesu prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych w Polsce z udziałem inwestorów zagranicznych, a zwłaszcza podjęcie próby zobiektywizowania oceny znaczenia kapitału zagranicznego w tym procesie. Wciąż bowiem emocje związane z udziałem obcych inwestorów przybierają postać demagogii. Z jednej strony obawa o wyprzedaż za bezcen "sreber rodowych" wynika z niepełnego rozpoznania zjawiska oraz oporu części załóg, będącego naturalną konsekwencją świadomości istniejących zagrożeń, z drugiej natomiast powodowana jest publicznie prezentowanymi opiniami niektórych ugrupowań politycznych, traktujących negację dotychczasowego dorobku polskiej transformacji jako element "kapitału politycznego".
Prezentowane opracowanie ma na celu określenie znaczenia bezpośrednich inwestycji zagranicznych w prywatyzacji polskiej gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych w latach 1990-2005. Realizując tak określony cel dokonano oceny skutków makroekonomicznych, mikroekonomicznych oraz społecznych zaangażowania tego kapitału.

Buka | 2011-07-27
Na półkach