Listy do Yves'a

Pierre Berge Wydawnictwo: Dream Books biografia, autobiografia, pamiętnik
Dream Books
2014-01-01
2014-01-01
listy do yves'a yves saint laurent moda listy wspomnienia

Okładka książki Saint Laurent Rive Gauche: Fashion Revolution Pierre Berge, Jeromine Savignon, Gilles de Bure
Saint Laurent ... Pierre Berge, Jerom...

Jedna z najpiękniejszych książek :)

Jedna z najpiękniejszych książek :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak w Marrakeszu nie myśleć o Tobie? Twoje wspomnienie sprzęgło się ze wszystkim, nie chce opuścić miasta, które było tak ważne dla Twojego życia i Twojego zawodu. To tu, mówiłeś, odkryłeś kolor, swój chromatyzm. To tu, mogę zaświadczyć, byłeś najszczęśliwszy. My byliśmy najszczęśliwsi.

Moja recenzja: instagram: my.books.shelf

Moja recenzja: instagram: my.books.shelf

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Obawiam się, że "Listy do Yves'a" powinny raczej nosić tytuł "Listy od Pierre'a". Nie chciałabym być złośliwa, ale z tej książki prędzej poznamy poglądy polityczne i religijne Pierre'a, jego gust literacki i muzyczny, niż dowiemy się czegokolwiek o Yvesie. Niemniej jednak całkiem nieźle bawiłam się w czasie lektury, ponieważ wcześniej przeczytałam biografię Saint Laurenta, w której to o Bergé wyrażano się niezbyt pochlebnie. O ile więc moim celem było skonfrontowanie tej opinii z "rzeczywistością", to niewątpliwie się udało. "Listy..." są napisane tak patetycznym tonem i są tak egocentryczne, że momentami chciało mi się śmiać. Nie polecam kupować, ale jeśli kiedyś będziecie mieli okazję przeczytać te listy, to czemu nie? Dość ciekawy eksperyment socjologiczny.

• Do kupienia
  • Biografie