Słownik chińsko-polski

Wydawnictwo: Edgard
zhenzhu

W słowniku: - 10 000 haseł ułożonych zgodnie z kolejnością liter w alfabecie łacińskim - 7700 przykładów użycia słów oraz 3000 znaków podstawowych - wskazówki gramatyczne, podział na znaczenia oraz najczęściej używane wyrażenia potoczne - słownictwo z obszaru nowych technologii - hasła zapisane znakami uproszczonymi i tradycyjnymi, uzupełnione transkrypcją pinyin - indeks kluczy ułatwiający...

W słowniku:
- 10 000 haseł ułożonych zgodnie z kolejnością liter w alfabecie łacińskim
- 7700 przykładów użycia słów oraz 3000 znaków podstawowych
- słownictwo z obszaru nowych technologii
- indeks kluczy ułatwiający odszukiwanie znaku, którego wymowa jest nieznana

Słownik powstał z myślą o wszystkich uczących się języka chińskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i tych, którzy osiągnęli już zaawansowane umiejętności językowe.

Zawiera 10 000 słów, w tym starych rodzimych oraz współczesnych zapożyczeń. Jest doskonałym uzupełnieniem podręczników do nauki języka chińskiego oraz niezbędny w przygotowaniach do egzaminu kompetencji z języka chińskiego. Znajdziesz w nim słownictwo z list słówek wymaganych podczas egzaminów HSK (poziomy 1-6).

Słownik opracowany został według łacińskiej kolejności alfabetycznej. Hasła zapisane znakami uproszczonymi i tradycyjnymi, a także uzupełnione transkrypcją pinyin.

źródło opisu: http://www.jezykiobce.pl/slownik-chinsko-polski,988.html

źródło okładki: http://www.jezykiobce.pl/slownik-chinsko-polski,988.html