Świat Wiedzy (8/2013)

Wydawnictwo: Bauer
20835825
czasopisma
Wkp

Najnowsze wydanie Świata Wiedzy otwiera artykuł o najgłośniejszych oszustwach i zakazanych praktykach w historii medycyny, których ofiarą padły miliony ludzi na całym świecie. Prezentujemy śmiertelne niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą żywioły: woda i wyładowania atmosferyczne. Zapraszamy do wspólnego poszukiwania zaginionych klejnotów carów i skarbu, jakim są ukryte w wiecznej zmarzlinie zwłoki mamutów. Przedstawiamy, ile informacji o nas zdradzają elektroniczne środki komunikacji – oraz nasze gesty i mimika.

źródło opisu: http://swiatwiedzy.interia.pl/

• Labirynt duchów
  • Dopasowani
  • Córka króla moczarów
  • Pierwszy śnieg
  • Nie mówcie, że nie mamy niczego
  • Ślad po złamanych skrzydłach

8,21 (33 ocen i opinii)
Ostatnie dni mroku
Graham Moore

8 (1 ocen i opinii)
Magia pisania. Jak tworzyć porywające historie
Gail Carson Levine

Karen Dionne

7,81 (27 ocen i opinii)
Pierwszy śnieg
Jo Nesbø

7,85 (6198 ocen i opinii)
Nie mówcie, że nie mamy niczego
Madeleine Thien

6,5 (4 ocen i opinii)
Ślad po złamanych skrzydłach
Sejal Badani

8 (28 ocen i opinii)
Aaron | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Jak zwykle ciekawe artykuły, niektóre dla ludzi o mocnych nerwach :)
Moją uwagę zwróciły 4 materiały ("7 pytań o leworęczności", "Tajne akta medycyny", "Atlas mowy ciała" i "Spojrzenie, które oznacza wyrok śmierci"). Oprócz tego warto zapoznać się z: "Najpotężniejszy Szpieg Ameryki", "Co dzieje się w ciele człowieka pod wodą?" i "Co się stało ze skarbem carów?".
Artykuł "Atlas..." zachęcił mnie do przeczytania książki Thorstena Havenera pod tytułem "Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach".

Poprzednie wydanie było nieco lepsze, lecz to, które właśnie skończyłem czytać zasługuje na ocenę bardzo dobrą.

PijanaPoMalinach | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Wiele interesujących artykułów. Ja zwróciłam bardziej uwagę na TAJNE AKTA MEDYCYNY i CZŁOWIEK, KTÓRY ŚCIGA(Ł) BŁYSKAWICE...Wolę tego typu czasopisma niż takie typowo kobiece. Raczej nie zaczytuję się Światem Kobiet, Klaudią itp. A w ŚWIECIE WIEDZY konkretne artykyły i przede wszystkim ciekawe. Naprawdę polecam :)

Wkp | 2013-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Kolejny niezły numer świata wiedzy. Jakość tego pisma, przejrzystość i przyswajalność to już standard. Niestety standardem jest też powtórkowość wielu tematów. Nie mniej nadal czyta się to lekko, przyjemnie i z pożytkiem, więc głupotą byłoby nie polecić tego pisma wszystkim tym, którzy widzą w nauce coś więcej niż szkolne formułki. Szczególnie, że pomocna w zrozumieniu wszystkiego jest znakomita szata graficzna, jaka nie może pochwalić się konkurencja.

Lolek90 | 2013-08-06
Na półkach: 2013 rok
Przeczytana: 31 lipca 2013

Jedno z najlepszych wydań czasopisma. Od zawsze interesuję się historią carów Rosyjskich, tak więc tekst o zaginionym skarbie Mikołaja II jak najbardziej przypadł mi do gustu i poszerzył moją wiedzę na temat ostatniego cara Rosji.

Elrond97 | 2015-08-06
archani | 2015-02-28